Przejdź do treści

Bezpieczny transport płynów produkcyjnych

Wiele dzisiejszych przedsiębiorstw zajmuje się produkcją i transportem wszelkiego rodzaju płynów. Ich linie produkcyjne muszą być zbudowane w taki sposób, aby translokacja wyprodukowanej cieczy przebiegała w sposób kontrolowany i bezpieczny dla pracowników. 

Zasuwa nożowa – kontrola nad transportem płynów

zasuwy nożoweTransport wszelkiego rodzaju cieczy nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Dlatego wszyscy przedsiębiorcy używają zasuwy nożowe. Służą one do kontroli regulacji bądź całkowitego zamykania przepływu i transportu wszelkiego rodzaju płynnych czynników np roboczych praz czynników które są proszkami lub granulatami, czyli zasuwy takie służą też do transportu produktów i bardzo dużej gęstości. Tego typu zawory używa się najczęściej w wszelkiego rodzaju oczyszczalniach ścieków lub sieciach kanalizacyjnych, ponieważ ich budowa umożliwia maksymalne zamknięcie transportowanych płynów. Zasuwy zazwyczaj sterowane są ręcznie za pomocą specjalnego koła, które steruje przekładnią śrubową lub dźwigni zamontowanej w obudowie takiego zaworu. Mogą być również wyposażone w elektryczny czujnik zamykania, który reaguje automatycznie w przypadku dostania sygnału z płytki sterującej systemem. Zbudowane są z różnych materiałów, które są odporne na różne temperatury i czynniki zewnętrzne. Wybór tworzywa z którego zbudowany jest element zamykający transport płynów jest bardzo ważny w celu uniknięcia awarii i przestoju w procesie produkcji. Większość procesów produkcji bez takiej zasuwy nie dałoby rady dziś poprawnie funkcjonować.

Wszystkie produkowane zasuwy muszą spełniać wysoce wyśrubowane normy i jakości Unii Europejskiej. Wszystkie dodatkowe potrzebne informacje przedsiębiorca otrzymuje od producenta zasuwy. Wile zaworów jest dostosowywanych i budowanych bezpośrednio indywidualnie dla potrzeb klienta.