Przejdź do treści

Biżuteria ze srebra jest cudowna

Wiele kobiet często ma przed sobą dylemat na jaką biżuterię się zdecydować. Na rynku jubilerskim mamy szeroki wybór, zarówno jeżeli chodzi o rodzaj materiału z jakiego wykonana została biżuteria, jak i wzory użyte do dekoracji. Wybór odpowiedniej biżuterii dla nas powienien uwzględniać wiele kryteriów, o których warto zawsze pamiętać, aby nie popełnić błędu.

Jak dobrać biżuterię do urody?

srebrna biżuteriaNajważniejsze, a zarazem najciekawsze z kryteriów przy wyborze odpowiedniej biżuterii jest jej kolor, który powienien być dobrany do naszej karnacji. Tak, do naszej karnacji! Kolor skóry i biżuteria powinny doskonale do siebie pasować. Srebrna biżuteria znacznie lepiej wygląda na skórze bardziej opalonej, gdyż jest ona bardziej widoczna. Łatwiej zauważyć jej obecność, co stanowi swoisty kontrast biżuterii jasnej na tle opalonej skóry. Jednak nie można absolutnie wykluczyć biżuterię złotą w przypadku skóry o ciemnejszym odcieniu. Biżuteria srebrna wygląda również o wiele lepiej u osób z brązowymi włosami i blond. W ostatnim czasie modne są różowe odcienie w srebrnej biżuterii. Bez wątpienia stwierdzić można iż wyglądają one zjawiskowo u każdej z pań. Również bardzo popularne jest srebro lekko pozłacane. Dzięki temu zabiegowi wygląda ono nieco inaczej niż czyste złoto i daje niewątpliwie ciekawe efekty wizualne.

Biżuteria srebrna wskazana jest również dla osób z różnego rodzaju uczuleniami, gdyż nie wytwarza ona niebezpiecznych alergenów. Warto również zdecydować się na biżuterię srebrną jeśli chcemy mieć niezo lżejszą biżuterię. Srebro waży trochę mniej niż złoto. Warto jednak pamiętać, że o srebrną biżuterię należy dbać w odpowiedni sposób, gdyż w szybki sposób powstaje na niej ciemny osad. Pomocna w takiej sytuacji jest pasta do zębów.