Przejdź do treści

Bluzka do karmienia

  • przez

Karmienie piersią, to wyjątkowy czas dla każdej mamy. To czas budowania bliskości z nowo narodzonym dzieckiem, którego nie zastąpi butelka ze sztucznym mlekiem. Mamy muszą karmić co parę godzin, a więc także w trakcie spaceru, czy pracy, dlatego potrzebna jest właściwa odzież.

W czym kobieta może karmić?  

bluzki do karmieniaPanuje podzielona opinia na temat karmienia w miejscach publicznych. Jednych to oburza, a inni to popierają. Karmiąca mama musi się liczyć z faktem częstego przystawiania maluszka do piersi, a wiec musi być ubrana w taki sposób, aby zrobić to szybko i bezproblemowo. Bluzki do karmienia są najczęściej luźne i mają dekolt zakładany na przemian w celu łatwego udostępnienia piersi głodnemu dziecku. Pod bluzką, dobrze jest mieć specjalny stanik do karmienia, który posiada odpinane miseczki, dzięki którym nie musimy rozpinać całej bielizny. W porze letniej nie ma tak dużego problemu z karmieniem jak w zimie, bo możemy to zrobić niemalże w każdym miejscu. W lecie mama może założyć bluzkę z odpinanymi ramiączkami, lub rozpinaną na zamek nad linią piersi. Karmienie w zwykłej odzieży jest dość skomplikowane, bo nie mamy możliwości odsłonięcia jednej piersi, tylko musimy na przykład zdjąć całą bluzkę, aby nakarmić dziecko. Z odzieżą dla mam w czasie laktacji, karmienie nie jest przeszkodą, bo możemy to zrobić prawie w każdym miejscu bez obawy o zbytnią ekspozycję na widok publiczny. Kiedy na dworze robi się zimno, tylko w budynku możemy karmić, albo w specjalnych pomieszczeniach socjalnych.

Ubrania dla mam karmiących kupimy w każdej sieciówce na dziale ciążowym. Będą to przeróżne sukienki, bluzki, spodnie i tuniki. Odzież dla mam jest szyta z miękkiej i przewiewnej bawełny, dzięki której ograniczamy pocenie się. Na cały okres karmienia, wystarczy nam parę sztuk bluzek.