Przejdź do treści

Bramy przemysłowe i inne ważne elementy hal produkcyjnych

Hale produkcyjne są to miejsca, gdzie odbywa się proces produkcji. Aby ten proces przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, to potrzebne jest odpowiednie wyposażenie tych miejsc. Poza tym także nie można zapominać o bezpieczeństwie pracowników, którzy na takiej hali produkcyjnej pracują.

Bariery elastyczne – elementy chroniące konstrukcję

Bariery elastyczneJeśli chodzi o bezpieczeństwo na hali, to bardzo często montuje się bariery elastyczne. Stosuje się je między innymi, aby odgrodzić miejsca, gdzie odbywa się ruch pieszy. Także tego typu barierami odgradza się miejsca, które chcemy zabezpieczyć, aby żadna maszyna tam nie wjechała. Także takie barierki zabezpieczą elementy konstrukcyjne czy urządzenia przed uszkodzeniem. Bariery elastyczne są zbudowane najczęściej z bardzo trwałego i sztywnego tworzywa sztucznego. Te tworzywo jest na bazie związku polimerowego. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego tworzywa, bariera jest odporna na wiele różnych uszkodzeń oraz na duże siły działające na nie. Dlatego podczas uderzenia w bariery tego typy wstrząsy czy uderzenia, nie są przenoszone dalej na konstrukcję.

Odbojnice przemysłowe – czy warto je stosować?

Odbojnice przemysłoweAby zabezpieczyć elementy ścian, takie jak na przykład narożniki stosuje się odbojnice przemysłowe. Takie odbojnice przemysłowe stosuje się do zabezpieczania takich elementów jak:

 • narożniki,
 • ściany,
 • maszyny.

Odbojnice charakteryzują się trwałością oraz wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Odbojnice są estetycznie i dobrze prezentują się w halach przemysłowych.

Bramy przemysłowe są bardzo ważne

Bramy przemysłoweJak w każdym obiekcie budowlanym, także w hali przemysłowej powinny znaleźć się okna czy bramy wjazdowe. Takie bramy przęsłowe mogą być wykona z różnych materiałów i mieć różne zastosowanie. Bramy przemysłowe to między innymi bramy szybkobieżne. Bramy tego typu zarówno można montować wewnątrz hali, jak i na zewnątrz. Jeśli chodzi o bramy szybkobieżne, które montuje się w ścianach zewnętrznych, to są one tak zbudowane, aby ograniczać straty ciepła. Poza tym są odporne na silny wiatr. Te, które się montuje wewnątrz hali, nie potrzebują takich zabezpieczeń. Jednak bardzo często posiadają one urządzenie, dzięki, któremu automatycznie się otwierają, gdy zbliża się pojazd, którym najczęściej są wózki widłowe. Do tego bramy szybkobieżne prezentują się estetycznie i możemy znaleźć je w różnych odcieniach, a czasem i z przeszkleniami.

Do czego wykorzystuje się mieszalniki przemysłowe?

mieszalniki przemysłoweZależnie, co jest produkowane w danej hali produkcyjnej, to w takich obiektach powinny znaleźć się różne maszyny, które wspomagają proces produkcyjny. Jednym z takich urządzeń są mieszalniki przemysłowe. Bardzo często wykrzesuje się je do mieszania materiałów budowlanych, takich jak na przykład:

 • gips,
 • kleje,
 • farby,
 • lakiery,
 • tynki.

Poza tym, takie mieszalniki przemysłowe również wykorzystuje się w branży kosmetycznej, która zajmuje się produkcją kremów i tym podobnych artykułów. Oczywiście podczas wielu procesów produkcji spożywczej, również takiej mieszalniki się wykorzystuje. Mieszalniki wykonuje się z trwałego materiału, który jest odporny na wiele uszkodzeń, jak i na korozję i inne uszkodzenia. Także w halach znaleźć można zbiorniki magazynowe, w których między innymi można przechowywać wyprodukowany produkt przy pomocy mieszalnika. Również w takich zbiornikach przechowuje się produkty, które oczekują, aby zużyć je w mieszalnikach.


Napisane przy pomocy:

 • Safetypadlocks.eu – firma oferująca odbojnice oraz bariery zabezpieczające
 • Wnp.pl – portal o przemyśle, biznesie oraz finansach
 • Systemo.eu – automayka oraz ogrodzenia i bramy
 • Apakor.eu – wykonawstwo i montaż urządzeń przemysłowych

Podsumowanie:

Hale produkcyjne powinny być odpowiednio wyposażane. Bez tego nie będą mogły produkować założonych dóbr. Także zawsze w takich miejscach należy brać względy bezpieczeństwa, w tym celu montuje się na przykład barierki czy znaki ostrzegawcze.