Przejdź do treści

Budujesz, tynkujesz, zacierasz, czyli wstęp do tynkowania

Wszelkie prace budowlane wymagają solidnego przygotowania, niezbędnych środków oraz narzędzi. Nie inaczej przedstawia się to w przypadku tynkowania. Aby podejść do niego w sposób odpowiedni, należy zaopatrzyć się nie tylko w trwałe i dobrej jakości materiały, ale też pomyśleć o sprzęcie, dzięki któremu proces tynkowania przebiegnie sprawnie i bez niepożądanych komplikacji.

 

agregat tynkarskiAgregaty tynkarskie – działanie

Niewątpliwie niezbędnym urządzeniem podczas tynkowania stał się agregat tynkarski. Różne rodzaje agregatów posiadają w swojej ofercie firmy branżowe, zwracające się do osób związanych z budownictwem. Jednymi z najbardziej popularnych urządzeń do mieszania zapraw są agregaty marki Putzmeister, zróżnicowane pod względem przeznaczenia m.in.

  • Putzmeister S 5 EV/TM, nadający się do wyrobu m.in. tynków podkładowych, izolacyjnych, zapraw murarskich i przeciwogniowych,
  • Putzmeister S 5 EV, do tynków narzucanych kielnią,
  • Putzmeister P13, stworzony do wyrabiania zapraw na placu budowy,
  • Putzmeister MP25 z wbudowaną pompą wodną).

Urządzenia te pozwalają uzyskać zaprawę taką, jaka być powinna:

  • gładką,
  • jednolitą,
  • doskonale nadającą się do tynkowania różnego rodzaju powierzchni.

Wszystkie suche zaprawy, przystosowane do mieszania z wodą, dzięki pracy agregatu uzyskają odpowiedniej jakości formę, pozwalającą na wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych. Mieszak, czyszczak, statory i filtry zamontowane w agregatach wykonane są z najsolidniejszych materiałów, które nie zawodzą nawet w przypadku trudnych, „twardych” zapraw. Dzięki wysokiemu zaawansowaniu technologicznemu, użytkownicy będą mogli cieszyć się sprawnością i użytecznością agregatów przez długie lata, co potwierdzają opinie wielu zadowolonych klientów.

Bardzo ważnym czynnikiem w doborze odpowiedniego sprzętu jest silnik w nim zamontowany. Warto w tej kwestii postawiać na solidność i dobrą renomę. Niemiecka spółka Deutz, produkująca silniki montowane również w agregatach Putzmeister z powodzeniem tworzy swoją markę już od końca dziewiętnastego wieku. W ofercie firm z branży budowniczej znajdziemy wiele modeli, m.in.: Deutz 912, 913, 914, 1011, 1012, 1013, 2011, 2012, 2013, 1015, 511, 413, a także części do poszczególnych rodzajów silników.

 

zacieraczka do betonuZacieraczki do betonu

Przygotowując się do tynkowania nie można zapomnieć również o doborze odpowiedniego typu zacieraczki. Każdy, kto miał do czynienia z tynkowaniem doskonale wie, że do wyboru są rozmaite modele zacieraczek, zróżnicowane przede wszystkim pod kątem średnicy talerza. Dzięki odpowiedniej zacieraczce możliwe jest fachowe zacieranie i wygładzanie tynków, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, usuwanie nierówności powierzchni „starych tynków”, a także zdzieranie tapet.

 

tynkowanie2Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do tynkowania?

Bo domeną budownictwa jest to, że należy robić wszystko solidnie do samego końca. W procesie budowy nie ma etapu, który nie wymagałby od fachowca rzetelności i dbałości o najmniejsze szczegóły. Profesjonalny sprzęt na pewno pomoże w osiągnięciu zadowalającego efektu. W doborze takiego sprzętu warto zasięgnąć opinii różnych fachowych oraz porad producentów i sprzedających.

6 komentarzy do “Budujesz, tynkujesz, zacierasz, czyli wstęp do tynkowania”

Dodaj komentarz