Ceramiczne promienniki podczerwieni

  • by

 

Ogrzewanie jest kwestią, która dotyczy każdego z nas. Przyjdzie w naszym życiu taki moment gdy będziemy musieli zadbać o to by nasz dom był efektywnie ogrzewany. Dodatkowo ważną kwestią jest też to by ogrzewać nasze mieszkania niskim kosztem. Od jakiegoś czasu prawdziwą rewolucję w branży grzewczej wywołują urządzenia zwane promiennikami podczerwieni.

Promienniki na podczerwień

promiennik ceramicznyNie od dziś wiadomo, że żyjąc w klimacie umiarkowanym jesteśmy zmuszeni do tego by ogrzewać nasze domy. Przez kilka miesięcy w roku temperatura w naszym regionie spada do tego poziomu, że zaczynamy uruchamiać nasze systemy grzewcze. Warto wiedzieć o tym, że mitem jest iż na ogrzewaniu nie da się oszczędzać. W rzeczywistości się da i to nawet znacznie. Szczególnie ciekawymi urządzeniami, które nam to umożliwiają są nowoczesne promienniki ceramiczne. Urządzenie jakim jest promiennik ceramiczny opiera swoje działanie o specjalną płytkę ceramiczną, która podgrzewana jest do temperatury wynoszącej nawet 1000 stopni Celsjusza. W efekcie tego płytka zaczyna emitować fale podczerwieni, które przy użyciu reflektorów są odpowiednio ukierunkowywane. Ogrzewanie średniej wielkości domu jednorodzinnego przy użyciu promienników podczerwieni to obecnie wydatek rzędu około 2 tysięcy złotych w skali całego sezonu grzewczego. Jeśli porównamy to z kosztami za węgiel to różnica będzie bardzo zauważalna.

Ogólnie rzecz biorąc promienniki podczerwieni to urządzenia nowoczesne, które szybko zaczynają zyskiwać sobie sympatyków. Wiele osób zdecydowało się już na ten krok by zainwestować w te nowoczesne urządzenia. Wspomniany wcześniej przykład dotyczy promienników w liczbie siedmiu lub ośmiu sztuk. Taka ilość zdecydowanie w pełni wystarczy na ogrzewanie całego naszego domu.