Przejdź do treści

Co oprócz dystrybutora wody można znaleźć w biurze?

Kiedy otwiera się biuro albo myśli o tym, aby uczynić je nieco bardziej funkcjonalnym i profesjonalnym, warto skupić się przez chwilę na wyposażeniu. Niekiedy małe elementy decydują o tym, jak pracownicy albo klienci odbierają przestrzeń lokalu w całości.

Kiedy postawić dystrybutory wody?

dystrybutory wody dla firmPracodawca ma obowiązek w konkretnych warunkach zapewnić zatrudnionym napoje. Dotyczy to nie tylko zimnych substancji, ale także tych ciepłych. Przepisy określają, w jakiej sytuacji te napoje są koniecznie. Najczęściej wówczas, kiedy pracownicy wykonują prace fizyczne, na zewnątrz budynku albo, kiedy temperatura jest bardzo wysoka lub bardzo niska. Niemniej jednak, mimo iż szef nie zawsze jest zobowiązany do zakupu wody, stanowi to miły gest. Woda dla firm nie jest dużym wydatkiem, a można po prostu postawić w kilku miejscach tak zwane dystrybutory. Dzięki temu, jeżeli ktoś będzie chciał się napić, to po prostu naleje sobie wody. Takie małe rzeczy decydują często o tym czy pracownicy czują się doceniani w swoim otoczeniu. Widzą czy traktuje się ich jedynie jako „maszynki do robienia gotówki” czy jako żywe istoty, które mają swoje potrzeby. Dzięki drobnym gestom można całkowicie zmienić podejście ludzi do pracy. Ponadto osoby z zewnątrz, które przychodzą do firmy, także zauważają takie elementy wyposażenia. One również chętnie skorzystają z możliwości napicia się czegoś zimnego, zwłaszcza gdy na zewnątrz słońce daje się we znaki. Poza tym potencjalni kontrahenci od razu dostrzegą czy w tym miejscu dba się o zatrudnione osoby, czy są one w pracy jakby za karę. Oczywiście same dystrybutory wody nie mają wielkiej mocy sprawczej, ale od czegoś trzeba zacząć. Jak pokazał nam przykład firmy księgowej ze Szczecina, ludzie doceniają takie elementy wyposażenia.

Donice betonowe – na zewnątrz czy w środku?

donica betonowaJeśli chodzi z kolei o części wyposażenia, które robią miłe wrażenie, zdecydowanie warto przemyśleć na przykład donice na kwiaty. Rośliny mogą się znajdować zarówno wewnątrz biura, jak i przed wejściem do niego. Szczególnie, kiedy firma ma wykupiony spory teren, warto o niego zadbać. Nie zawsze będzie konieczne projektowanie ogrodów, ale nieraz warto zainwestować. Krzewy robią bardzo pozytywne wrażenie, poza tym można też postawić w betonowych donicach jakieś ładne, i w miarę odporne na zmienne warunki pogodowe, kwiaty. Poza tym, jeżeli ukształtowanie przestrzeni na to pozwala może być tam jakaś nowoczesna ławka. Dzięki temu osoby palące będą mogły się zrelaksować na przerwie. Poza tym w pogodny dzień na pewno nie tylko one z niej chętnie skorzystają. Rośliny jednak mogą się znaleźć także wewnątrz budynku i zawsze stanowią pozytywny element pod warunkiem, że są zadbane. Musi znaleźć się osoba, która będzie je podlewać i pielić od czasu do czasu. Lepiej też, żeby były to takie gatunki roślin, które nie wymagają zbyt wiele troski, a mimo to pięknie się prezentują. W wielu salach konferencyjnych stoją na przykład duże donice z roślinami, które przypominają wyglądem palmy. Człowiek lubi od czasu do czasu spojrzeć na coś zielonego, bo to go relaksuje. Nie szkodzi, że jest to tylko jedna roślina.

Lustra a atrakcyjność przestrzeni

lustro w łazienceKolejnym elementem, który warto zaproponować do przestrzeni biurowej, są lustra i inne elementy szklane. Mogą się one znajdować w:

  • łazienkach
  • kuchni
  • poszczególnych pokojach
  • nawet w salach konferencyjnych

Lustra najczęściej znajdują się w łazienkach, co nie dziwi. Jeżeli ich jednak tam nie ma, warto o to zadbać. Czasami bowiem ich brakuje, a jednak to zawsze miłe wiedzieć, jak się wygląda. Taka wiedza może się przydać zwłaszcza ludziom z biura obsługi klienta, którzy chcą dobrze się zaprezentować, kiedy muszą z kimś porozmawiać twarzą w twarz. Poza tym częste jest też stosowanie innego rodzaju szklanych elementów. Typowy jest chociażby lacobel na ścianach w pomieszczeniach gospodarczych. Prezentuje się on bardzo ładnie we wspólnej kuchni i jadalni. Niekiedy, jak w Szczecinie, wpada się też na pomysły bardziej ekstrawaganckie, aby umieścić to szkło we wspólnej przestrzeni pokoju konferencyjnego. Nie zawsze jednak tam się ono sprawdzi.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Water Project – witryna internetowa firmy oferująca dystrybutory wody do firm
  • Modernline – strona internetowa firmy tworzącej nowoczesne ławki z betonu
  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

Podsumowanie

Czasami firmy nie przykładają dużego znaczenia do rzeczy, które znajdują się w przestrzeni biura. To błąd! Nieraz bowiem drobne elementy wpływają na jakość pracy i na to, z jakim nastawieniem się do niej przychodzi. Poprzez dbałość o wyposażenie wyraża się też dbałość o całą firmę, którą się prowadzi.