Przejdź do treści

Co powinno znaleźć się w zamku na sprzedaż?

Biura nieruchomości prześcigają się w swoich ofertach, tak aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Dość popularne ostatnio stało się wynajmowanie i sprzedawanie zamków. Jednak jak każdą nieruchomość na sprzedaż, trzeba je odpowiednio przygotować, żeby były atrakcyjne dla klienta. A nie da się ukryć, że zamek to bardzo specyficzna budowla.

Zamek na sprzedaż – dlaczego staje się to tak popularne

kamienny zamek na sprzedażW zasadzie nie jest do końca pewne, skąd wzięła się tendencja na kupowanie zamków i pałaców. Jedna rzadko kiedy zdarza się, że ktoś kupuje taki budynek w celu zamieszkania w nim I może właśnie powód, dla którego ludzie kupują zamki, decyduje o ich tak dużej popularności. Zamki bowiem i inne tego typu budowle są najczęściej kupowane w celu urządzenia w nim hotelu, albo restauracji do organizacji imprez okolicznościowych. Jak najbardziej zamki na sprzedaż stanowią świetne miejsce do wykorzystania w celach użyteczności publicznej. Biorąc pod uwagę organizację ślubów, nie może być lepszego pomysłu. Każda kobieta chciałaby się poczuć tego dnia jak księżniczka. Należy jednak wziąć pod uwagę kosztu związane z kupnem zamku czy dworku. Przede wszystkim, wymagają one w większości przypadków generalnego remontu. A dodatkowe dostosowanie ich do potrzeb przyszłych klientów, może stanowić duży kłopot i duże nakłady pieniędzy. Jednak często przeliczając wszystko i porównując rosnące zainteresowanie z wydanymi na odnowę i przygotowanie do użytkowania zamku, przynosi pozytywne wnioski.

Windy gastronomiczne – czyli o czym nie można zapomnieć

przycisk windy gastronomicznejZamek jest to bez wątpienia okazałych rozmiarów budynek. Dlatego, aby użytkowanie było wygodne i dla każdego przyjemne powinniśmy zadbać o kilka podstawowych rzeczy, w które musimy wyposażyć nasze wnętrza. Przede wszystkim bardzo ważna będzie odpowiednio wyposażona kuchnia. Mamy na szczęście dość miejsca na to, aby kuchnia była przestronna i wygodna w użytkowaniu. Jest ona dlatego ważna, że kiedy klient wynajmie nasz zamek i nasze usługi na zorganizowanie jakiejś imprezy okolicznościowej, na pewno jedzenie będzie czynnikiem decydującym w większości o opinii jaką będzie miał na temat naszego obiektu po odbytej imprezie. Jednak nie tylko kuchnia i sala zabaw będzie istotna. Należy również zadbać o odpowiednie wyposażenie pokoi gościnnych i łazienek dla gości. Wtedy sukces gwarantowany. Oczywiście nie tylko względy estetyczne są ważne. Nie należy zapominać o funkcjonalności, nie tylko w użytkowaniu przez nas, ale również przez naszych gości. Organizując duże imprezy okolicznościowe należy zadbać o to, aby sprawnie transportować jedzenie z kuchni na salę. W tym celu niezbędna okaże się winda gastronomiczna. Jeśli zdarzy się, że kuchnia i sala zabaw znajdują się na różnych pietrach, wtedy będzie to naprawdę duże ułatwienie. Jednak należałoby również pomyśleć o przemieszczaniu się naszych gości. Zamki mają zazwyczaj kilka pięter, a nie każdy lubi spacery po schodach. Warto zatem zadbać o wygodę naszych klientów i zamontować windy osobowe. To również może wpłynąć na opinię na temat naszego zamku i pełnionych przez nas usług.

Ogrodzenia gabionowe – czyli jak ważne jest otoczenie budynku

ogrodzenia gabionoweJednak nie da się ukryć , że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. A kiedy klient przyjeżdża oglądać nasz zamek w celu wynajęcia, na pewno ważne dla niego będzie to jak zadbaliśmy o teren wokół budynku. Zatem bez dwóch zdań ważnym elementem będzie zadbany ogród. Ma on stanowić główną atrakcję na zewnątrz, więc musi być urozmaicony również o różne przedmioty, takie jak ławki, huśtawki czy stawek z mostkiem przebiegającym nad samą wodą. Ważne będą również wybrane przez nas rośliny. Oczywiście musimy wybrać styl w jakim będziemy prowadzić nasz ogród. Może to być ogród:

  • japoński
  • angielski
  • amerykański

Każdy z tych rodzajów ogrodów zakłada użycie różnych odmian roślin i ich specyficzne rozmieszczenie. Co jest również ważne przy tego rodzaju budynkach, zwłaszcza z pięknym ogrodem, to ogrodzenie. Zdecydowanie wpływa również na pierwsze wrażenie klientów. Dlatego warto jest zastanowić się nad ogrodzeniem gabionowym, z jednego prostego względu. Roni on naprawdę ogromne wrażenie.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Barri – strona internetowa firmy z Gliwic oferującej ogrodzenia gabionowe
  • Komodo – witryna internetowa firmy montującej windy kuchenne i osobowe
  • Muratorplus.pl – serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budowlanym
  • Palacrozpetek.pl – strona internetowa opisująca zamek na sprzedaż

Podsumowując temat

Kosze z siatki zgrzewanej wypełnione kamieniami jako słupy i podmurówka betonowa utrzymana w podobnej stylizacji wraz z przęsłami dają naprawdę świetny efekt. Ogrodzeni stanowi wykończenie całości, które jest najistotniejsze.