Przejdź do treści

Czy domy z bali mogą być nowoczesne?

Wiele osób obecnie, jeśli decyduje się na budowę domu, to chce aby był on nowoczesny i nie chodzi tu o sam wygląd, ale również o zastosowane technologie jak i urządzenia w nim. Także i domu, które są stylizowane na klasyczne, mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Kominki z płaszczem wodnym – do jakiego domu?

kominki z kamieniaKominki są znane już od dawna, jednak obecnie mogą również przybierać nowoczesną formę oraz wygląd. Do tego jeśli chodzi o nowoczesność to również kominki obecnie, to nie tylko ozdoba salonu, ale także sposób na uzyskanie ciepła w całym domu. W tym celu stosuje się:

  • kominki z płaszczem wodnym,
  • kominki powietrzne.

Nie są to jedynie kominki do domów pasywnych czy energooszczędnych, ale również do tradycyjnych domów. Także i takie kominki można zamontować w domach drewnianych. Kominki z płaszczem wodnym działają podobnie, jak ogrzewanie centralne, tylko że zamiast kotła w domu mamy kominek. W tym kominku wkład jest otoczony specjalna komorą, która jest wypełniona cieczą i to ona zostaje ogrzana spalinami. Następnie przy pomocy instalacji trafia do grzejników, które są rozmieszczone w innych pomieszczeniach domu. Gdy ciecz się ochładza, wraca instalacja do zbiornika, gdzie cały cykl rozpoczyna się od nowa. Jeśli chodzi o kominki powietrzne, to ich sposób działania jest trochę inny. W tym przypadku zostaje ogrzane powietrze, które trafia przy pomocy instalacji do pomieszczeń. Kominki tego tupu również mogą działać z innym systemem ogrzewania domu, czego nie można powiedzieć o kominkach z płaszczem wodnym.

Czy warto budować domy drewniane z bali?

domy drewniane z baliDomy drewniane wracają do łask, także te budowane w systemach regionalnych. Jednak wiele osób decyduje się na budowę domu z bali, nie tylko ze względu na przepiękny ich wygląd, czy ekologiczny materiał budulcowy. Domy drewniane z bali maja także inne zalety. Takie domy wewnątrz wytwarzają coś na zasadzie mikroklimatu, dzięki czemu poziom wilgoci zachowuje się na optymalnym poziomie, co ma pozytywny wpływ na organizm ludzki, szczególnie jeśli ktoś ma problem z układam oddechowy. Także drewno może kumulować w sobie ciepło i gdy już pomieszczenia nie są ogrzewane, ciepło to zostaje oddawane, co wpływa na to, że w domu optymalna temperatura utrzymuje się przez dłuższy czas. Jednak, jeśli wybieramy firm budująca domy z bali pod klucz, warto jest wybrać fachowców z doświadczeniem, aby nasz drewniany dom z bali zachował swoje właściwości. Taki dom to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wybudować dom, gdyż, gdy już ma się przygotowane wcześniej materiały, to fachowcy potrafią wybudować go w dwa tygodnie.

Czy lacobel to dobry pomysł?

LacobelJeśli chcemy mieć całkowicie nowoczesny dom, to także musimy zadbać o jego odpowiednią aranżację oraz wystrój. Dobrym pomysłem może być szkło z grafiką. W Szczecinie bez problemu znajdźmy szklarza, który takowe wykona. Takie szkło, jak i lacobel świetnie mogą zastąpić kafelki, a do tego pięknie zaaranżują wnętrze. Przykładowo w kuchni możemy skusić się na szkło z grafiką związana tematycznie z kuchnią. Poza tym szkło lacobel, nie tylko to, które możemy zamówić w Szczecinie bardzo dobrze się czyści, co jest zaletą, jeśli chcemy je umieścić w kuchni. Aby takie szkła były wytrzymałe wykonuje się je z dwóch szyb, które pośrodku się specjalne zbroi. Dzięki warstwie lakieru, lacobel zawsze posiada piękny połysk, co na pewno dodaje wnętrzu nowoczesności. Zaletą również tego produktu jest jego łatwy montaż.


Źródła tekstu:


Krótko podsumowując:

Każdy dom może być nowoczesny, wystarczy go odpowiednio urządzić, jak i wyposażyć. Dlatego nie można mówić, że tylko nowo budowane domy są takie, gdyż jest to nieprawdą.