Przejdź do treści

Czy można przesłać pieniądze z zagranicy?

  • przez

Kantory internetowe, które działają od wielu lat co roku wprowadzają nowe możliwości dla swoich klientów aktualnych, ale również dla nowych. Dlatego co roku zwiększa się możliwość obsługiwania większej ilości krajów, z których chcemy przesłać pieniądze. Obecnie praktycznie każdy kantor obsługuje ponad 50 krajów, które obsługiwane są przez kantor internetowy i można bezpiecznie wysyłać pieniądze.

Kto może korzystać z kantoru internetowego?

kantor internetowy przelew zagranicznyWiele osób zastanawiało się nad tym, czy aby korzystać z kantoru internetowego, który działa na terenie Polski trzeba być zameldowanym w Polsce. Jak się okazuje kantor internetowy powstały po to, aby stworzyć klientom również tym którzy nie mają zameldowania na terenie Polski. Dlatego, jeżeli pracujemy za granicą i chcemy korzystać z kantoru internetowego, aby wykonać przelew zagraniczny to bez problemu możemy rejestrować konto i szybko wykonywać transakcję. Kursy walut najczęściej co 15 sekund aktualizowane są zgodnie z rynkiem Forex i działa tak każdy dobry kantor internetowy przelew zagraniczny możemy wykonać bez wychodzenia z domu lub z biura firmy. Kiedy warto negocjować kursy wymiany? Jeżeli wymieniamy bardzo małe sumy, to nie mamy zazwyczaj żadnych możliwości, aby podjąć się negocjacji, ale kiedy dysponujemy większymi sumami w kwotach 20 lub 50 000 to możemy śmiało skontaktować się z usługą kantoru, aby negocjować kurs. Zawsze, gdy wymieniamy większą ilość pieniędzy, to będziemy mogli uzyskać zdecydowanie wyższą cenę niż ta, która proponowana jest dla wszystkich klientów.

Jak długo czeka się na transakcje przelewu zagranicznego? Kantory internetowe działają bardzo szybko i transakcja może trwać kilka minut do maksymalnie jednej godziny. Jest to najczęściej transakcja ekspresowa, która wykonywana jest między dwoma kontami w tym samym banku. Natomiast w przypadku dwóch różnych banków operacja taka może trwać do 3 dni roboczych.