Przejdź do treści

Czy w Gliwicach można usunąć DPF?

  • przez

Ludzie zazwyczaj dzielą się na tych, którzy widzą jak zły wpływ na środowisko ma działanie człowieka – i chcą coś z tym zrobić, oraz na tych, którzy bagatelizują tę kwestię. Stety albo niestety właśnie z powodu tych podziałów wprowadza się wszelkiego rodzaju przepisy, by ludzie mimo wszystko musieli na to środowisko mieć lepszy wpływ.

Wciąż sporny filtr cząstek stałych

usuwanie DPF gliwiceZ tego właśnie powodu w najnowszych silnikach diesla montowane są filtry cząstek stałych, tzw. DPFy. Mają one za zadanie zmniejszyć wpływ szkodliwości spalin na atmosferę. O DPFie krążą legendy, a najbardziej powszechną jest to, że jest niepotrzebny i najlepiej go po prostu usunąć. Stąd w Internecie jeszcze jakiś czas temu pojawiło się mnóstwo ofert typu usuwanie DPF gliwice czy warszawa. W każdym mieście, w wielu punktach można było dpf usunąć, ponieważ zapchany filtr powoduje włączenie się lampki awaryjnej silnika i utratę jego mocy. Ponieważ filtr należy do jednej z droższych części do wymiany, wielu ludzi nawet nie myślało o jego regeneracji, ale od razu o jego usunięciu. Jakiś czas temu za wykonanie tej „operacji” trzeba było zapłacić od połowy tysiąca do nawet tysiąca pięciuset złotych. To jednak i tak wychodziło taniej, niż zakup nowego filtra, którego cena mogła dochodzić w niektórych modelach aut nawet do dziesięciu tysięcy złotych. Użytkownicy dróg nie zastanawiali się wiele. Dziś sporo się zmieniło. I w kwestii samego usuwania filtra DPF w Gliwicach i przepisów.

Każdy kto usunął filtr, wie że wiąże się to nie tylko z wyjęciem go z auta, ale także z koniecznością wgrania nowego programu do komputera. Dodatkowo przepisy dotyczące motoryzacji zmieniają się ciągle. Te związane z posiadaniem i usuwaniem filtra również. Kwestia jest sporna dla wielu, ale przepisy dotyczą wszystkich jednakowo.