Przejdź do treści

Czy wynajem jachtów na mazurach to dobry pomysł na wesele?

Wesele to wydarzenie, które każda para młoda pragnie zorganizować jak najlepiej. Jednak współczesne wesela doszły już do takiego poziomu, że ciężko jest wymyślić coś nowego i oryginalnego. Dlatego też w dzisiejszym świecie nie wystarczą już zabawy podczas imprezy. Całość wydarzenia musi być zorganizowana w niezwykły sposób.

Planowanie uroczystości na wesele

wodzirej na weseluPrzygotowania do tego ważnego dnia należy dokładnie zaplanować. W taki sposób można mieć pewność, że uroczystość będzie wyglądała tak jak powinna. Planowanie należy rozpocząć oczywiście od wyznaczenia dokładnej daty. Od tego będą zależeć następne kroki. Jeśli para młoda zamierza się spieszyć to będzie musiała iść na pewne ustępstwa. Jednak jeśli zostawiła sobie odpowiednio dużo czasu to organizacja powinna przebiegać bez większych problemów. Po wyznaczeniu daty należy zdecydować, gdzie odbędzie się ślub. Obecnie może odbyć się on w Urzędzie Stanu Cywilnego, w kościele lub w plenerze. Od tej decyzji będzie zależało gdzie wyprawiane będzie wesele. Tutaj państwo młodzi mają dużą swobodę, jednak miejsce to należy zarezerwować sporo wcześniej. Elementem, który wymaga wcześniejszego zorganizowania są stroje państwa młodych, szczególnie te szyte na miarę. Kolejne etapy planowania powinny objąć catering, atrakcje weselne, zaproszenie gości oraz inne drobniejsze elementy uroczystości.

Oryginalne miejsce na wesele – wynajem jachtów mazury

czarter jachtu na MazurachPolskie przepisy od niedawna umożliwiają zawarcie związku poza Urzędem Stanu Cywilnego. Możliwość ta dała nowożeńcom duże pole do popisu. Dzięki temu ślub i wesele mogą odbyć się niemal w każdym miejscu. Szansę tą dostrzegli organizatorzy wesel, którzy mogą teraz wykazać się w różnych warunkach. Jednak zawarcie takiego związku nie jest aż takie proste. Jednak, aby ślub taki mógł się odbyć wymagana jest zgoda Naczelnika USD (Urzędu Stanu Cywilnego). Taka zgoda wydawana jest na wniosek, a para młoda musi spełnić szereg wymagań, takich jak:

 • miejsce gwarantujące zachowanie powagi wydarzenia,
 • miejsce zapewniające bezpieczeństwo,
 • uiszczenie opłaty dodatkowej,
 • dostarczenie zgody właściciela posesji,
 • uiszczenie opłaty skarbowej

Jak wynika z przepisów państwo młodzi mają sporą dowolność w wyborze miejsca. Jednym z oryginalnych pomysłów może być zawarcie związku na jachcie. Czarter jachtów mazury to usługa, która może zagwarantować niezapomniane wspomnienia wszystkim uczestnikom uroczystości. Warto jednak zaznaczyć, że ślub taki musi odbyć się na wodach śródlądowych. Dlatego Mazury wydają się idealnym miejsce do zorganizowania tak niezwykłego ślubu. Tym bardziej, że obecne przepisy umożliwiają czarter bez patentu. Uroczystość może być także zorganizowana w górach czy nad morzem. Jednak nie ma co liczyć, że urzędnik będzie wspinał się na duże wysokości, aby zadowolić Państwa młodych. W takim wypadku zapewne urząd odmówi wydania zgody.

Sposoby na rozrywkę podczas uroczystości – dj na wesele

dj na weseleWybranie niezwykłego miejsca na zaślubiny to nie jedyna możliwość urozmaicenia tej uroczystości. Wesele może być wyjątkowe również dzięki zagwarantowaniu niezwykłych atrakcji podczas uroczystości. Jedną z podstawowych, obecnych niemal na każdym weselu jest wodzirej na wesele czy też dj. Takie usługi dostępne są w całym kraju i są niezwykle popularne. Można je zamówić na Śląsku, w Małopolsce, w dużych miastach jak Kraków i małych jak Bielsko. Dobry wodzirej poprowadzi zabawę tak, że wszyscy będą się śmiać. Jednak muzyka na weselu nikogo nie dziwi, mimo że jest bardzo ważna to nie będzie elementem wyróżniającym. W takim wypadku para młoda powinna zadbać o dodatkowe atrakcje, które zaskoczą gości i sprawią im przyjemność. Takimi atrakcjami mogą być dla przykładu:

 • fajerwerki,
 • występ magika,
 • pokaz tańca,
 • fotobudka,
 • stół z przekąskami,
 • fireshow

Sposobów na urozmaicenie tego dnia może być wiele, obecne przepisy dają dużą swobodę organizatorom. Dzięki czemu mogą oni spełnić swoje wyobrażenia o tym dniu.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

 • DJ Sławek – strona internetowa, którą prowadzi DJ i wodzirej na wesele z Małopolski
 • Mazur Wind – witryna internetowa firmy organizującej czarter i wynajem jachtów na Mazurach
 • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej

Podsumowanie

Organizacja ślubu nie jest zadaniem prostym, jest to proces który wymaga dużego wysiłku. Jednak odpowiednie zaplanowany będzie wspominany przez wiele lat. Przy jego organizacji nie należy zapomnieć o swoich marzeniach. Przy odrobinie wysiłku można uzyskać ślub jak z bajki. Obecne prawo daje dużą swobodę państwu młodym.