Przejdź do treści

Dach domu to kwestia prawie czysto estetyczna

Od jakiegoś czasu myśleliśmy z mężem o przeprowadzce z mieszkania do domu. Chcieliśmy wyrwać się z ulicznego zgiełku i zapomnieć o sąsiadach za ścianą. Jednak żadne z nas nie chciało budowy od postaw. Nie znaliśmy się na tym, więc po co robić sobie kłopot? Szukaliśmy zatem domów do remontu, by obniżyć cenę zakupu.

Ile kosztują dachy w Konstancinie-Jeziornej?

dachy konstancin jeziornaDuży dom wcale nie jest tani. Dlatego, gdy na horyzoncie pojawił się jeden z takich i to za dość niską cenę, zaczęłam się zastanawiać, co z nim jest nie tak. Za chwilę doczytałam, że do wymiany jest cały dach nieruchomości uszkodzony po ostatniej wichurze. Pomyślałam, że jest to świetny czas na rekonstrukcję domu, w części taki jaki chcielibyśmy mieć. Mogliśmy wybrać do niego dach, co trochę by go spersonalizowało. Pytanie: ile kosztuje nowy dach na taki dom? Przede wszystkim trzeba znać rozmiar, materiał z jakiego miałby nowy być i rozmiar szkód. Założyłam, że dach byłby robiony od podstaw, wpisałam w wyszukiwarkę dachy konstancin jeziorna i zaczęłam przeglądać realizację. Mąż dołączył do mnie i obydwoje oglądaliśmy dachy z dachówek, dachy z blachy i gont. Niektóre były naprawdę prześliczne. Musiały być jeszcze praktyczne. Sama uwielbiam dachy spadziste, ale mąż już jest w tym kierunku bardziej stonowany. Odrzuciliśmy na pewno dachówkę, bo jest zbyt tradycyjna i blachę, bo źle nam się kojarzyła. Kalkulator uwzględnił usługi dekarskie i akcesoria, materiały i rynny. Znaliśmy orientacyjną cenę dachu.

Nie była to ostateczna wycena, ale pozwoliła nam zorientować się, jakie w sumie koszta byśmy ponieśli. I tak, opłacałoby się nam kupić ten dom w Konstancinie-Jeziornej. Nie każdemu chciałoby się inwestować w nowy zakup, ale nam, tak. Może dlatego, że mimo iż nie był budowany przez nas, dach już my wybieraliśmy i to był plus.