Przejdź do treści

Dekoracje wnętrz -blaty do kuchni i łazienki

Na chwilę obecną najbardziej popularnymi materiałami, które wykorzystywane są w dekoracji wnętrz są drewno oraz szkło. To typowa podstawa właściwie w każdym domu czy mieszkaniu. Mniej popularnym, a przez to i mniej rozpowszechnionym tworzywem jest kamień. To wielka strata, ponieważ świetnie prezentuje się on zarówno w kuchni, jako blaty, jak również w łazienkach. Nieoceniony jest także jako ozdoba.

 

living-room-563502_640Moda na dekoracje

Artykuły dekoracyjne stają się ostatnio niezwykle modne. Coraz częściej odchodzi się teraz od tworzenia wnętrz typowo użytkowych, które nie zawierają w sobie żadnych elementów mających na celu urozmaicenie przestrzeni i ożywienie jej. Dekoratorzy wnętrz są zgodni co do tego, że wszystko może stać się ozdobą wnętrza, jeśli tylko wie się, jak korzystnie można daną rzecz zaprezentować. Oczywiście należy pamiętać, że jeśli już decydujemy się na jakiś jeden z góry określony styl, trzeba go wprowadzać z konsekwencją. Zasada jest jedna, używać można wszystkiego, lecz nie wszystko będzie dobrze wyglądać zestawione ze sobą.

Coraz częściej powstają firmy oferujące kompleksowe dekoracje wnętrz. Chociaż to żadna nowość, to jednak dopiero teraz ludzie przekonują się, jak użyteczna może być pomoc specjalistów w doborze kolorów ścian czy odpowiednich dodatków w salonie. Wciąż jeszcze część klientów podchodzi do tych usług z pewna dozą niepewności, lecz należy pamiętać o tym, że to zleceniodawca ma decydujący głos w sprawie tego, jak będzie wyglądał jego dom czy mieszkanie. To sprawia, że dekoratorzy oferujący swoje usługi w zasadzie jedynie podpowiadają, co mogłoby pasować do danego pomieszczenia, lecz nie decydują o jego ostatecznym wyglądzie. Ponadto są to ludzie, którzy szkolili się w swoim zawodzie i znają wszystkie dekoratorskie nowości. Zapewne znają więc sztuczki, o których zwykli ludzie nie mają pojęcia. Warto więc zaufać im chociaż odrobinę.

 

lobby-346426_640Kamień dekoracyjny

Jedną z takich nowinek jest kamień dekoracyjny, wciąż jeszcze stosowany we wnętrzarstwie z dużą dozą ostrożności. Chociaż coraz większa liczba osób przekonuje się do tego, że nie musi on być wyłącznie ozdobą domów dla bogaczy. Okazuje się, że nazwa dekoracyjny jest dość myląca, bowiem służy on za ozdobę głównie kuchni i łazienek w postaci blatów. Kamienne bloki świetnie się prezentują w nowoczesnej wersji tradycyjnej kuchni, która pomimo tego może być wnętrzem ciepłym i przytulnym. Często bowiem panuje przekonanie, że kamień dodaje wnętrzom chłodu, jak gdyby wykluczając wszelkie uczucia. Jednakże odpowiednio zaprojektowany blat kuchenny czy łazienkowy może stać się prawdziwym centrum danego pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalny charakter. Nie raz także może bardzo ożywić wnętrze dodając mu rys nowoczesności.

 


 

architectural-224243_640Źródła:

 


 

apartment-185779_640Blaty

Odpowiednie zastosowanie kamiennych blatów może zamienić zwykłe wnętrze w nowoczesne, pięknie urządzone miejsce, w którym każdy chce spędzać czas. Zastosowanie kamienia, jako materiału służącego ozdobie domu nie musi wcale oznaczać, że wnętrza wykończone w tym stylu staną się sterylne i nieprzyjazne. Wręcz przeciwnie, mogą nabrać ciepłego charakteru domowego ogniska. Kamienne blaty pięknie prezentują się także w innej ważnej części domu, czyli łazience. W takich wnętrzach sprawiają wrażenie królewskiego luksusu i przepychu. To znakomicie podkreśla resztę zastosowanych zabiegów, które nie umkną sprawnemu oku. Urządzone ze smakiem wnętrze kuchni czy łazienki może stać się ozdobą całego domu, powodem, dla którego chce się do niego wracać.

 

Dodaj komentarz