Przejdź do treści

Do czego wykorzystuje się monitory interaktywne?

Monitory dotykowe znalazły swoje zastosowanie w wielu punktach, jednak szczególnie cieszą się zainteresowaniem w placówkach edukacyjnych. Wykorzystują je między innymi szkoły, aby ułatwić pracę nauczycielom, zachęcić uczniów do nauki, a także, by znacznie usprawnić cały proces nauczania. Z monitorów korzystają osoby w różnym wieku, w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

Co można wyświetlać na monitorze interaktywnym?

monitory interaktywne dla szkołyTo, do czego zostaną wykorzystane monitory interaktywne zależy wyłącznie od użytkowników. W szkołach najczęściej służą one do realizacji całego programu nauczania. W klasach podstawowych, dzieci na monitorach mogą czytać, liczyć, a także pisać. Nauczycielowi łatwiej jest zwrócić uwagę na konkretne fragmenty zadania, a także wprowadzić ewentualne zmiany. Stosowanie monitorów interaktywnych jest wygodne, przez co często zastępują one tablice. Udostępniony ekran komputera nauczyciela widoczny jest przez uczniów, którzy mogą zawsze być na bieżąco z tym, co aktualnie jest wykonywane. Oprócz tekstów i zadań, na monitorach dotykowych można również puścić film bądź prezentację. Jedno urządzenie zastępuje zatem rzutnik, tablicę oraz w niektórych momentach także papierowe zestawy ćwiczeń. Monitory interaktywne dla szkoły to dobra inwestycja, która pomoże uczniom podążać za technologią, a nauczycielom znacznie usprawni pracę. Dzięki takim rozwiązaniom nauka staje się o wiele przyjemniejsza.

Dotykowe monitory są większe od telewizorów i dają szersze możliwości pracy, dlatego, zamiast kupować mniej przydatne sprzęty multimedialne, warto zainwestować w to urządzenie i cieszyć się jego praktycznym zastosowaniem. Wbrew pozorom cena zakupu takiego monitora nie jest bardzo wysoka i z pewnością szkoła będzie mogła sobie na niego pozwolić.