Przejdź do treści

Do każdej bramy można zamontować automatykę

 

W jaki sposób przerobić zwykłą bramę otwieraną ręcznie na bramę, którą będzie można otwierać za pomocą pilota? Bardzo prosto – wystarczy jedynie zakupić automatykę i ją odpowiednio zamontować. Każdą bramę można w ten sposób doposażyć i sprawić, żeby jej otwieranie było łatwe i wygodne. Ręczne otwieranie bramy wymaga wielu poświęceń i dlatego warto zamontować do niej napęd.

Komfortowe otwieranie bramy skrzydłowej pilotem

nowoczesna automatyka do bram skrzydłowychPomyślmy tylko ile razy psioczyliśmy pod nosem gdy trzeba było wysiąść z auta, żeby otworzyć bramę ręcznie. Deszcz, śnieg czy nawet mróz – przecież to są warunki, przy których otwieranie bramy nie należy do czynności z kategorii przyjemnych. A teraz wyobraźmy sobie, że zbliżamy się do bramy a ta od razu otwiera się automatycznie. Miniemy bramę i sama się za nami zamyka. A wszystko jest tylko kwestią wciśnięcia jednego przycisku na małym pilocie. Na taki komfort pozwala nowoczesna automatyka do bram skrzydłowych, którą wystarczy prawidłowo podłączyć do bramy. Nie ma znaczenia jaką mamy bramę i na jakich słupkach jest ona obsadzona. Do każdego rodzaju bramy możemy kupić odpowiedni zestaw automatyki, na który składa się najczęściej sterownik, napęd, ramiona i zestaw fotokomórek. No i oczywiście najważniejsza składowa, czyli pilot albo raczej kilka pilotów. Ich liczba zależy tylko i wyłącznie od tego ilu kierowców będzie z bramy korzystać. I tak naprawdę w ciągu kilku godzin można zamienić swoją bramę na wersję wygodną i komfortową.

Automatykę można zakupić w salonach z elektroniką domową. Jest dzisiaj popyt na takie rzeczy jak automatyki, domofony czy systemy alarmowe, więc powstają nowoczesne salony z takim właśnie sprzętem. Kupując zestaw do bramy można od razu zlecić jego montaż. To jest raczej czynność, którą trzeba zlecić serwisantom, którzy się tym zajmują na co dzień.