Przejdź do treści

Do Ostródy przyjeżdża sporo turystów z Holandii

Polska to kraj, który jest pełen fascynujących i nieodkrytych miejsc. Mamy kilka regionów, które żyją tylko i wyłącznie z turystyki. I to nie tylko krajowej, ale i zagranicznej. Najwięcej turystów z zagranicy każdego roku przyjeżdża na Mazury. Region ten upodobali sobie szczególnie mieszkańcy Holandii jak i Polonia zamieszkująca ten właśnie kraj.

Turyści z Holandii przyjeżdżają do Ostródy busami

busy ostróda holandiaŁatwo można zobaczyć jak popularnym kierunkiem turystycznym dla mieszkańców Holandii są właśnie Mazury. Wystarczy wybrać się tam w sezonie wakacyjnym i posłuchać, że na głównych deptakach wszędzie słychać język obcy – najczęściej jest to właśnie język niderlandzki. Co ciekawe, ogromna liczba turystów w żaden sposób nie wpływa na zwiększony ruch samochodowy na ulicach miasteczek położonych na Mazurach. Jest tak dlatego, że codziennie kursują busy Ostróda Holandia, którymi turyści przyjeżdżają i odjeżdżają. Żaden holender nie wybierze się do polski na wakacje swoim samochodem, ponieważ o wiele tańsza i wygodniejsza jest podróż busem. Polskie firmy transportowe oferują możliwość rezerwacji przejazdu zorganizowanego i Holendrzy właśnie z takiej opcji korzystają. Każda polska firma przewozowa ma swoją stronę internetową w języku niderlandzkim. W każdej takiej firmie jest też osoba, która z zagranicznymi gości może porozmawiać w jednym z popularniejszych języków obcych.

Ostróda jest oblegana przez turystów, którzy do tego miasteczka przyjeżdżają zarezerwowanymi przez internet busami. Jest to takie centrum przesiadkowe na Mazurach. Gdy tylko turyści docierają na tamtejszy dworzec to od razu wsiadają do taksówek i rozjeżdżają się w różne strony do zarezerwowanych wcześniej hoteli. A gdy przychodzi czas powrotu do domu to znów udają się do Ostródy i odjeżdżają stamtąd zarezerwowanym pojazdem.