Przejdź do treści

Dostępność marki Copeland w Polsce

  • przez

 

Z pewnością słyszeliśmy to słowo. A już na pewno zetknęliśmy się z tym urządzeniem. Bezpośrednio, jeśli sami go używamy w przydomowym garażu do pompowania kół w samochodzie lub rowerze. Albo pośrednio, jeśli mieliśmy okazję chociażby skorzystać z usług wulkanizacji.

Co widnieje w ofercie Copeland?

copeland polskaCopeland i ALCO należy do grupy „Emerson Climate Technologies”, w skład której wchodzi kilkanaście spółek korporacji Emerson. Oferują one między innymi: podzespoły i usługi w zakresie klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewnictwa w skali światowej. Prościej rzecz ujmując, to dystrybutor różnego rodzaju sprężarek. to marka, która cieszy się dużym uznaniem to właśnie. Copeland Polska również udostępnia klientom urządzenia tej marki. Dostępne są chociażby: sprężaki hermetyczne spiralne (np. typu scroll); hermetyczne spiralne-tandem (np. typu ZP czy ZR); półhermetyczne (tłokowe oraz tłokowe dwustopniowe). Do tego także agregaty ze sprężarką hermetyczną i półhermetyczną. Warto wiedzieć, że sprężarka służy do naprężania powietrza. Zasada działania tłokowej na przykład, opiera się na pracy cylindra, głowicy oraz układu korbowego. Głownie polega to na ruchu posuwisto-zwrotnym tłoka właśnie. Mechanizm ten z kolei wykorzystywany jest chociażby w podzespołach pojazdów. Ale nie tylko. Podobny układ znajdziemy w klimatyzacji. Co więcej, kompresor klimatyzacji jest swego rodzaju pompą ssąco-tłoczącą i jednocześnie urządzeniem sprężającym. Dokładnie taka jest jej funkcja. Co ciekawe jeszcze, tryb jej pracy może być porównywany do pracy ludzkiego serca, które również zasysa i tłoczy naszą krew, a w jego wnętrzu następuje przemiana. Zwykle sprężarki klimatyzacji dzieli się na te o stałej pojemności oraz te o zmiennej pojemności. Różnią się od siebie tym, że w pierwszej tłok pracuje zawsze tak samo.

Jeśli chodzi o awarie sprężarki, może ona nastąpić w przypadku: naturalnego zużycia części (przy regularnym serwisie); zatarcia, przez brak oleju w układzie bądź małej wydajności tak zwanego skraplacza, która z kolei powoduje brak chłodzenia. Przed tym uchroni przestrzeganie procedur.