Przejdź do treści

Efektowna technika decoupage

Od lat zajmuje się hobbystycznie różnego rodzaju pracami manualnymi. Staram się co jakiś czas poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nowych dziedzin sztuki. Do tej pory koncentrowałam się głównie na rysunku i malarstwie, jednak dzięki inspiracji koleżanki, postanowiłam wejść na nieznane mi dotąd ścieżki, związane ze zdobieniem przedmiotów.

Jakie materiały potrzebujemy do decoupage

ozdoby do decoupageBędąc małym dzieckiem uwielbiałam już wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne. Pasja ta została mi do dzisiaj i w wolnym czasie realizuje na różne sposoby swoje hobby. Przez jakiś czas malowałam obrazy, a obecnie zajęłam się nieznaną mi dotąd dziedziną, jaką jest decoupage. Kupiłam niedawno w dużych ilościach różnego rodzaju ozdoby do decoupage, bo okazuje się, że same serwetki to nie wszystko. Pośród tych ozdób znajduje się na przykład brokat, suszone kwiaty czy specjalne, drobne naklejki. Poza takim dodatkami zbieram też w dużych ilościach różnego rodzaju serwetki od znajomych. Mam ich już całe pudełko po butach. Takie serwetki są bazą do zdobienia każdego przedmiotu właśnie techniką decoupage. Można dekorować prawie wszystko- od wazonów, przez pudełka z drewna, aż po twarde okładki książek czy zeszytów. Ogranicza nas w tym aspekcie tylko wyobraźnia. Zanim zabierzemy się za technikę decoupage, musimy też zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, a mianowicie w specjalny klej, białą farbę akrylową oraz specjalny lakier do pokrycia całości, jeżeli chcemy, by była ona trwalsza i lepiej się błyszczała.

Jedną z ciekawszych plastycznych technik, dających oszałamiające efekty bez dużego wysiłku, jest technika decoupage. Polega ona na zdobieniu różnego rodzaju przedmiotów na przykład serwetkami. Zainteresowałam się niedawno tą techniką i od razu skradła moje artystyczne serce.