Efektywne izolacje natryskowe

Nie da się ukryć, że od warstwy termoizolacyjnej w naszym domu zależy bardzo dużo. Staramy się z reguły możliwie jak najbardziej przykładać do tworzenia takich warstw. Najczęściej jest jednak tak, że do takich zadań wykorzystywane są tradycyjne materiały takie jak styropian czy wełna mineralna. Jednak od niedawna tworzy się również izolacje natryskowe przy użyciu pianki poliuretanowej.

Skuteczne ocieplanie pianką PUR

izolacje natryskowe rzeszówPianka poliuretanowa, o której wspomniano wcześniej jest tworzywem, które początkowo nie było wykorzystywane do ocieplania domów. Wykorzystywano go zdecydowanie częściej podczas procesów produkcyjnych. Z biegiem lat jednak dostrzeżono, że materiał ten potrafi doskonale izolować. Zaczęto więc stosować go do ocieplania domów. Obecnie bardzo często materiał ten jest wykorzystywany przy wykonywaniu izolacji natryskowych. Skoro już mowa o kwestii jaką są izolacje natryskowe Rzeszów jest jednym z miast, w którym mogą Państwo bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się tworzeniem takich izolacji na co dzień. Od jakiegoś czasu dostępna jest również taka pianka poliuretanowa, która może skutecznie zatrzymywać ciepło przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku posiadaczy domów wybudowanych z drewna. Jest tam istotne by drewno „oddychało” i tym samym wypuszczało na zewnątrz parę wodną. W przypadku budynków murowanych również się taką piankę stosuje.

Na dzień dzisiejszy w Polsce stoi już całe mnóstwo budynków ocieplonych przy użyciu izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Takie izolacje mogą powstawać w różnych częściach domów. Początkowo tworzone były głównie na poddaszach. Z biegiem lat zaczęto nakładać piankę poliuretanową również na ściany czy nawet na wewnętrzną stronę dachu.