Przejdź do treści

Eleganckie doniczki z plastiku

  • przez

Pomimo stopniowego wycofywania plastiku z naszego codziennego życia wiele produktów w dalszym ciągu jest wytwarzanych z tego typu materiału. Należą do nich między innymi doniczki. Te możemy dostać w wielu różnych kształtach, kolorach, czy rozmiarach. Z całą pewnością ich zaletą jest niska cena, a także lekkość.

Solidne doniczki plastikowe

białe doniczki plastikoweOczywiście posiadając je w swoich domach, czy też w innych miejscach, takich jak balkony nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że niektóre z nich mogą być bardzo solidne i trwałe. Z tego też powodu udając się na poszukiwanie doniczek do sklepu warto jest zwrócić na to uwagę. Jeśli chodzi o białe doniczki plastikowe są one zazwyczaj bardzo uniwersalne. Dlatego też niemalże każda firma zajmująca się ich wytwarzaniem decyduje się na produkcję ich w tym właśnie kolorze. Nie mniej jednak konieczne jest zwrócenie uwagi na grubość ścianek. Im one są grubsze, tym dana doniczka jest o wiele bardziej wytrzymała na pęknięcie. Bardzo często naprężenia materiału, czyli w tym wypadku plastiku powstają na skutek rozwoju rośliny. Sadzonka może cały czas rozwijać swoją bryłę korzeniową, co może w niektórych przypadkach powodować pęknięcie doniczki. Równie często do pęknięcia doniczki plastikowej dochodzi wtedy, gdy decydujemy się na przesadzenie sadzonki do większej doniczki. Wyjęcie rośliny z dużą bryłą korzeniową może wtedy powodować tego rodzaju sytuacje, jak uszkodzenie ścianek doniczki.

Nie mniej jednak dotyczy to tylko produktów wykonanych z cienkiego i mało elastycznego plastiku. Dlatego też warto zwrócić uwagę przy zakupie, czy doniczka plastikowa pomimo atrakcyjnej ceny nie będzie produktem, który będziemy mogli określić mianem jednorazowego. Niekiedy warto jest wydać parę złotych więcej, aby uzyskać o wiele lepszy rodzaj towaru.