Przejdź do treści

Eleganckie drzwi wewnętrzne

 

Kiedyś praktycznie wszystkie drzwi były takie same. Wykonane z drewna, lub materiału imitującego drewno, w kolorze białym. Miały przede wszystkim spełniać swoje zadanie, czyli skutecznie dzielić pomieszczeni i zapewniać użytkownikom danego pokoju przynajmniej minimum prywatności, potrzebnej do zmiany garderoby, czy też spokoju koniecznego do nauki. Dziś jest już trochę inaczej.

Duży wybór drzwi wewnętrznych

drzwi wewnętrzne w KatowicachTeraz drzwi mają być nie tylko funkcjonalne, ale również dobrze się prezentować, jednocześnie wspaniale komponując się z resztą wystroju. Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne w Katowicach wybór jest naprawdę ogromny. Od klasycznych drewnianych, przez wykonane ze sztucznych materiałów, po łączenie drewna ze szkłem, bądź metalem, a nawet całe wykonane ze szkła. Moim zdaniem drzwi szklane do pokoju niezbyt pasują, jednak są idealnym rozwiązaniem aby oddzielić na przykład kuchnię od salonu, gdyż optycznie powiększa to oba pomieszczenia. Do pokoju z kolei zdecydowałam się na drzwi wykonane z drewna w kolorze miedzianym, gdyż idealnie komponuje się z kolorystyką w jakiej utrzymany jest korytarz. Drzwi są jednocześnie solidne i wygodne, ponieważ nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu a gdy chcę je otworzyć nie stanowią praktycznie żadnego oporu. Bardzo odpowiada mi również fakt, że drzwi są dostępne w wielu wymiarach, a jeżeli ktoś posiada bardzo niestandardowe wymiary futryn, może liczyć na dostosowanie produktu do potrzeb.

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu a nawet kilkunastu lat bardzo wiele się zmieniło. Dotyczy to również wyposażenia domu. Kiedyś drzwi spełniały tylko i wyłącznie funkcję użytkową, dziś są traktowane bardziej jako wizytówka domu, bądź też element dekoracyjny. Dlatego właśnie wybór jest tak duży. Ja jednak wiem, że zdecydowałam dobrze.