Przejdź do treści

Eleganckie wyposażenie pomieszczeń biurowych

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, nasze biuro może pełnić funkcję pomieszczenia służącego pracy zespołowej, wytężonemu wysiłkowi umysłowemu, albo spotkaniom z klientami w komfortowych warunkach rozmowy biznesowej. Poszczególne wnętrza powinny w kwestii wyposażenia odpowiadać swojemu ściśle sprecyzowanemu przeznaczeniu. Inna specyfika będzie wyznaczała styl pracowni projektowej, biura klienta czy gabinetu dyrektora. Do czynników stanowiących o charakterze miejsca zaliczymy między innymi oświetlenie biurowe, umeblowanie i elementy wykończenia wnętrz.

 

Ergonomiczne warunki pracy

Nasze stanowisko pracy ma bezpośredni wpływ na kondycję naszego organizmu. Godziny spędzone w biurze mogą mieć nieodwracalny wpływ na kształt sylwetki, problemy z krążeniem, obciążenie stawów i wady wzroku. Poszczególne elementy biurowego wyposażenia mogą wpływać na komfort i efektywność wykonywanych obowiązków. Duże znaczenie ma wybór siedziska. Odpowiednie krzesło powinno zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów. Regulacja wysokości oparcia, podłokietniki, wyprofilowanie dostosowane do odcinka udowego nóg i naturalnego wygięcia kręgosłupa to nieodzowne cechy fotela biurowego. Wygodne ułożenie nóg zapewni podnóżek, który ustawiony pod kątem 15 stopni umożliwia płaskie, spoczynkowe ustawienie stóp. Biurko powinno być na tyle szerokie, żeby pomieścić wszystkie elementy stanowiska pracy. Ich ułożenie należy rozplanować w taki sposób, żeby wykonywane czynności nie wymagały od nas przyjmowania nienaturalnych pozycji, które wymuszałyby nadmierną pracę mięśni. imac-464739_640Ustawienie krzesła i stołu powinno powinno umożliwiać wygodną obsługę klawiatury z zachowaniem co najmniej kąta prostego między ramieniem i przedramieniem. Monitor ustawiamy w odległości około pół metra od oczu, co minimalizuje niekorzystny wpływ komputera na nasz wzrok. Ważnym czynnikiem jest oświetlenie biurowe, które odpowiednio dopasowane zapobiega przedwczesnemu zmęczeniu. Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem są systemy oświetleniowe LED, które emitują ciepłe, rozproszone światło.

Firmy zajmujące się montażem tego typu urządzeń mogą dostosować charakterystykę światła do indywidualnych oczekiwań pod względem

  • barwy,
  • jasności,
  • sterowania,
  • zasilania.

Oprawy oświetleniowe mogą być instalowane zarówno w oprawach natynkowych, jak i w sufitach podwieszanych.

 

interior-furniture-172705_640Stylowe elementy dekoracyjne

Oprócz funkcjonalności, ważną cechą pomieszczeń biurowych jest styl i odpowiednia aranżacja wnętrza. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których odbywać się będą spotkania z klientami i partnerami biznesowymi. Rozmowy na wysokim szczeblu będzie prowadziło się najlepiej w pomieszczeniach eleganckich, wyposażonych w stylowe meble ekspozycyjne i wypoczynkowe. Propozycję tego rodzaju stanowią meble kolonialne, które wykonuje się z litego drewna orientalnego. Wyposażenie kolonialne nawiązuje stylistycznie do dworskiego przepychu zamorskich kolonii europejskich mocarstw. Klasyczne witryny, okazałe biurka i wygodne fotele wykończone skórzanym obiciem będą wspaniale prezentować się w luksusowych gabinetach i oryginalnych pracowniach. Innym pomysłem na niebanalne aranżacje jest szkło dekoracyjne. Termin ten nie oznacza już dzisiaj klasycznych wazonów i szklanej zastawy. Współczesne dekoracje ze szkła to najwyższej jakości drukowane panele, przeszklone ścianki działowe i skrzydła drzwiowe. Najbardziej efektowne są dekoracje ścian sporządzane z wysokiej jakości szkła hartowanego. Wydruki wykonywane na panelach mogą przedstawiać fantazyjne wzory, które ożywią wnętrze każdego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie paneli jako element wykończenia mebli i stanowisk.

 


 

 

post-it-429188_640Źródła artykułu:

 


 

 

notebook-660565_640Nowoczesne pomysły aranżacyjne wykorzystujące szkło dekoracyjne to znakomita alternatywa dla konwencjonalnego wzornictwa.

 

Dodaj komentarz