Elementy oczyszczające powietrze w lakierni

Zastanawiając się nad wybudowaniem i otwarciem lakierni samochodowej, konieczna jest odpowiednia wentylacja tego typu pomieszczenia. Uwalniające się podczas lakierowania szkodliwe związki muszą zostać odprowadzone poza budynek. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa dla osoby wykonującej tego rodzaju czynności. Dłuższe wdychanie oparów szkodliwych substancji może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem.

Zastosowanie filtrów węglowych w lakierniach samochodowych

filtr węglowy do lakierniSubstancje wykorzystywane do lakierowania samochodów zawierają w swoim składzie szereg szkodliwych substancji, w tym lotne związki organiczne, nazywane w skrócie LZO. W zależności od specyfiki i wydajności wyciągu wentylacyjnego dobiera się odpowiedni filtr węglowy do lakierni. Jeżeli zaproponowany układ nie jest wystarczający lub nie spełnia oczekiwań Klienta, możliwe jest zaprojektowanie innego. Oczywiście wiąże się to z ponoszeniem dodatkowych kosztów. W tego typu filtrach wykorzystuje się głównie węgiel wysokiej jakości, który charakteryzuje się doskonałą adsorpcją. Specjaliści doradzają również, by osoby prowadzące lakiernię, zastosowały dodatkowe zabezpieczenie w postaci modułu filtracyjnego. Powinien on zostać umieszczony między filtrami ściany lakierniczej a filtrem węglowym. Zastosowanie tego rozwiązania zapewni wyłonienie drobnych zanieczyszczeń w postaci pyłków różnego pochodzenia. Dzięki temu aktywny węgiel może dłużej zachować żywotność. 

Przy wyborze odpowiedniego filtra warto postawić na sprawdzonego dostawcę. Polskie produkty będą stanowiły najlepszy wybór. Ze względu na bezpieczeństwo i gwarancję bezawaryjnego działania zaleca się korzystanie wyłącznie z usług profesjonalistów. Wyższa cena w tym przypadku będzie całkowicie uzasadniona.