Przejdź do treści

Farby do betonów

Często możemy zauważyć, że betonowe chodniki i podjazdy przed wieloma domami są popękane i nie prezentują się zbyt dobrze. Jeśli chcemy zrobić przed swoim domem podjazd z betonu, to powinniśmy o niego zadbać. W innym wypadku po kilku latach nasz podjazd będzie w tragicznym stanie i będziemy musieli go wymienić.

Impregnowanie betonowego podjazdu

farba do betonu impregnatBeton jest materiałem dość trwałym, ale musimy zabezpieczyć go przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Woda wnikająca w strukturę betonu zimą zamienia się w lód i zwiększa swoją objętość, przez co rozsadza beton powodując pęknięcia. Jeśli dobrze zabezpieczymy swój betonowy podjazd przed wilgocią, to zwiększymy jego żywotność kilkukrotnie. Najlepszym sposobem na odizolowanie betonu od wilgoci jest pomalowanie go specjalnie do tego przystosowaną farbą, więc potrzebna będzie nam farba do betonu impregnat tego typu wnika w strukturę betonu, nie pozostawiając miejsca dla wody. Wszystkie pory betonu są zamknięte przez impregnat, dzięki temu woda nie wnika w beton, tylko spływa po nim. Impregnaty dostępne są w różnych kolorach, jeśli nie podoba nam się naturalny kolor betonu, to możemy kupić impregnat w jakimś kolorze i za pomocą niego zmienić kolor betonu. W ten sposób nasz podjazd będzie nie tylko dużo bardziej wytrzymały, ale też będzie się dużo lepiej prezentować. Wystarczy że raz na kilka lat odmalujemy swój podjazd takim impregnatem, a będzie nam służyć przez wiele lat.

Dziesięciolitrowe wiaderko impregnatu przystosowanego do malowania betonu kosztuje około osiemdziesięciu złotych i wystarczy na pomalowanie kilkudziesięciu metrów kwadratowych betonu. Impregnat tego typu możemy kupić w stacjonarnych sklepach z branży budowlanej lub zamówić go za pośrednictwem internetu.