Przejdź do treści

Filtry w lakierniach muszą być wydajne

  • przez

 

Wiele jest dostępnych dzisiaj rodzajów filtrów do kabin lakierniczych. Warto zatem dowiedzieć się tego, w jaki sposób lakiernicy wybierają najlepsze rozwiązania do swoich firm. Są one często obligatoryjne, jeżeli taki fachowiec nie chce mieć do czynienia z ekologami, a także urzędami, które odpowiadają za kontrolę środowiska, co jest rzeczą kluczową.

Warto znać charakterystykę filtrów lakierniczych

skuteczny filtr EdrizziSkuteczne filtrowanie mgły, która powstaje podczas malowania w lakierni, może okazać się dla nas bardzo przydatne oraz niezwykle istotne, ponieważ pozwoli nam chronić nasze bezpieczeństwo. Co wyróżnia filtry, które mają do tego służyć? Przede wszystkim fakt, że są one zrobione z kartonu, który jest wyjątkowo chłonny w tym przypadku. Znajdujące się w powietrzu cząstki stałe oraz zawiesinowe, będą przylegały do kartonu, przez który przeprowadzane będzie powietrze. Tempo takiego przelotu nie może być zbyt wysokie, gdyż w przeciwnym razie okaże się, że będzie to dla nas bardzo problematyczne. Warto zdecydować się na skuteczny filtr Edrizzi, który zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo. Filtry tego typu mają wysoką chłonność, a także są w stanie pomieścić dużo lakieru w każdym metrze sześciennym takiego elementu. Trzeba zatem wiedzieć, w jaki sposób dostarczyć efektywnie takie elementy, z których będziemy zadowoleni, a także uda się nam skorzystać z nich w sposób odpowiedni.

Decydując się na kwestię tego typu, uda się nam zapewnić naszym pracownikom bezpieczne warunki pracy. Wymagać będą tego od lakierni odpowiednie przepisy, które nakażą też wyposażenie pracowników lakierni w maski ochronne oraz kombinezony. Trzeba więc będzie wiedzieć, jak efektywnie zamontować taki filtr w posiadanej przez nas ścianie lakierniczej, która podłączona jest do systemu wentylacji.