Przejdź do treści

Fotele komputerowe – a nasze zdrowie

 

Gry komputerowe stały się tak popularne, że powstała nowa dziedzina sportu – e-sport. Polega on na rywalizacji indywidualnej albo drużynowej w różnych grach komputerowych. Zawodnicy muszą dużo trenować, tak samo jak piłkarze albo siatkarze, lecz ciągłe siedzenie przed komputerem jest nie zdrowe dla naszych pleców. Potrzebujemy specjalny foteli przystosowanych właśnie dla fanów gier.

Jakie fotele komputerowe pomagają naszemu zdrowiu?

fotel komputerowyNasz kręgosłup jest narażony na uszkodzenia w wyniku bycia cały czas, w tak zwanej wymuszonej pozycji, czyli w tym wypadku pozycji siedzącej. Gdy niewłaściwie siedzimy, narzekamy na bule kręgosłupa, często prowadzi to do skoliozy albo powstania garbu, czego nikt by nie chciał. Odpowiedni fotel komputerowy dba o nasze plecy, poprzez odpowiednie ułożenie oparcia. Takie fotele posiadają również poduszkę, którą można zaczepić i mieć ją pod głową. Takie fotele dla zwiększenia ich jakości są przeważnie wykonywane z dobrze wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie ulegnie on szybko zniszczeniu. Materiał, z którego wykonany jest fotel, wytrzymały jest na różnego rodzaju przetarcia. Możemy kupić je w sklepach z takim wyposażeniem, albo w internecie, z dostawą do domu. Wybierając drugą opcję, musimy doliczyć jeszcze cenę dowozu fotelu do naszego miejsca zamieszkania. Cena fotela wynosi około jednego tysiąca złotych. Dzięki ochronie naszego kręgosłupa przez fotel, nie będziemy narzekać na bule kręgosłupa.

Takie fotele komputerowe bardzo często możemy spotkać na turniejach w e-sporcie, czyli na turniejach, na których gra się w najbardziej znane gry komputerowe. Dzięki nim, teraz będziemy siedzieć wygodniej, podczas dłuższych rozgrywek komputerowych z przyjaciółmi. Fotele. nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, dlatego nie trzeba ich często wymieniać.