Przejdź do treści

Gdzie kupić grubościomierze ultradźwiękowe?

 

Historia urządzeń, które za pomocą ultradźwięków są w stanie badać grubość materiału, sięga jeszcze początku ubiegłego stulecia. Już wtedy przemysłowcy wiedzieli, że takie narzędzie będzie im potrzebne i starali się je skonstruować, jednak dopiero współczesne urządzenia zapewniają szybkie i wydajne prowadzenie właściwych prac pomiarowych.

Jak działają nowoczesne grubościomierze ultradźwiękowe?

nowoczesny grubościomierz ultradźwiękowyWykonanie bezinwazyjnego pomiaru powłoki lub materiału pod względem grubości jest bardzo wymagające. W tym celu najlepiej zastosować ultradźwięki, które będą w stanie skutecznie przeniknąć przez dany materiał, a następnie, dzięki wgranym algorytmom matematycznym, urządzenie pomiarowe powie nam, jaka jest grubość danego materiału. Aby pomiar wykonany był precyzyjnie, najlepiej jest zastosować specjalny żel, który sprawi, że nie będzie powietrza między sondą, a badaną powierzchnią. To rozwiązanie zapewni nam wyjątkowo wysoki poziom precyzji działań, a to z kolei będzie miało duże znaczenie dla naszych przyszłych decyzji, na przykład o zakupie samochodu. Warto wiedzieć, jak działa nowoczesny grubościomierz ultradźwiękowy stosowany przed najlepszych fachowców. Szczególnie w branży motoryzacyjnej często wykorzystuje się takie narzędzia, które pozwalają na mierzenie grubości powłoki lakierniczej, a co za tym idzie, na ustalenie, czy auto jest powypadkowe i czy było już wcześniej malowane, czy też lakier jest oryginalny.

Nieinwazyjny pomiar pozwala dokonać odpowiednich prac kontrolnych w praktycznie każdym momencie, bez naruszania struktury badanego przez nas przedmiotu lub powłoki. Takie badanie sprawi, że można je będzie wykonać wiele razy w wielu różnych okolicznościach, a co za tym idzie, pozwoli nam na przykład na dokładną kontrolę jakości badanych przedmiotów.