Przejdź do treści

Gdzie najlepiej szukać noclegu a gdzie najlepiej urządzić imprezę?

Jeżeli szukasz miejsca na nocleg masz do wyboru kilka opcji. W tym artykule przeczytasz o kilku placówkach dających możliwość zakwaterowania oraz zorganizowania różnych imprez.

hotel2Motel.

Najczęściej są ulokowane przy uczęszczanych szlakach komunikacyjnych. Skierowane są przede wszystkim do podróżnych przemieszczających się za pomocom samochodu. Jeżeli więc zamierzamy pojechać np. na wakacje samochodem warto przejrzeć trasę podróży i zaznaczyć kilka moteli w których będzie można zatrzymać się i odpocząć. Najczęściej możemy je znaleźć na przedmieściach i w okolicach autostrad. Często są również przy przejściach granicznych. Cena za pokój w motelu nie jest zbyt duża a warunki często są skromne. Jednak pokoje są dobrze wyposażone i zapewniają komfortowe noclegi.

Hotel.

Jest dużo większy niż motel. Jego poziom luksusu mierzy się za pomocą gwiazdek. Te, które mają ich najwięcej są najbardziej ekskluzywne i oferują swoim gościom różnego rodzaju wygody. Usytuowane są najczęściej w dużych miastach. Dzięki temu osoby jadące na delegacje, podróże biznesowe lub wakacje mogą z nich korzystać. Biura podróży w cenie pobieranej od klienta mają wliczoną opłatę za pokój w hotelu. Za pokój płacimy zazwyczaj od ilości nocy spędzonych w jego wnętrzu. Jeżeli chcemy oglądać telewizję lub mieć dostęp do internetu musimy zazwyczaj za to dodatkowo zapłacić. Pokoje są lepiej wyposażone niż w motelu i w większości przypadków są bardziej luksusowe.

Domy gościnne, zajazdy.

hotelJest to najczęściej połączenie restauracji razem z kilkoma pokojami gościnnymi. Liczba pokoi jest więc ograniczona i na pewno jest mniejsza niż w wyżej wymienionych placówkach. Domy gościnne to dobre miejsce na urządzenie różnego rodzaju zabaw np. wesel. Obiekty tego typu posiadają zazwyczaj dużą salę zdolną pomieścić od kilkudziesięciu do kilkuset ludzi. Musimy się więc liczyć z wielkością sali przy wyborze domu gościnnego w którym urządzimy wesele. Dom gościnny to również dobre miejsce na imprezy integracyjne. Wspomniałem wcześniej o dużej sali. Jest ona idealna do pomieszczenia pracowników jakiejś dużej firmy. Personel zajazdu zajmie się przygotowaniem stołów i krzeseł oraz jedzenia. Dodatkowo będzie możliwość wynajęcia kelnerów i zespołu muzycznego.

Gdzie najlepiej szukać noclegu lub miejsca na zabawę?

To jakie miejsce wybierzemy zależy od kilku czynników. Jeżeli mamy zamiar wyjechać na wakacje za granicę np. do Hiszpanii i dostać się tam własnym samochodem powinniśmy zaznaczyć na naszej trasie motele. Wiadomo, że nie przejedziemy całej trasy od razu warto więc wiedzieć, gdzie możemy się zatrzymać. Jeżeli podróżujemy samochodem motel to najlepsze wyjście. Jest to również dobre rozwiązanie jeżeli jedziemy w podróż służbową a nasz budżet nie jest zbyt wielki. Jadąc zaś na wakacje, szczególnie korzystając z usług biura podróży nasz wybór powinien paść na hotel. Znajduje się on często w centrum miasta lub blisko centrum. Będziemy mieli wtedy blisko do miasta.

Natomiast jeśli wybierzemy się do tzw. ciepłych krajów możemy liczyć na to, ze placówka będzie znajdowała się blisko morza lub będzie miała własny basen. Podobnie jeżeli jedziemy w podróż służbową a nasz budżet jest duży. Możemy wtedy liczyć na wszelkie luksusy. Jeżeli mamy zamiar zorganizować jakąś zabawę lub spotkanie biznesowe powinniśmy wybrać dom gościnny. Placówki te mają zazwyczaj duże sale zdolne pomieścić sporą ilość osób. Dodatkowo pracownicy domu gościnnego mają doświadczenie w organizowaniu dużych przyjęć oraz ich obsługi. W przypadku konferencji możemy liczyć, że rzeczy takie jak podium, mównica lub projektor zostaną nam zapewnione. Wybierając miejsce na nocleg lub na zabawę sprawdźmy jaką opinią cieszy się wybrane przez nas miejsce. Dzięki temu unikniemy przykrej niespodzianki. Oczywiście możemy wynająć firmę, która wybierze za nas najlepsze miejsce do sapania lub na imprezę.

Źródła: Sale Weselne BestInn Bydgoszcz

Dodaj komentarz