Przejdź do treści

Gdzie udać się na krótki wypoczynek?

 

Od poniedziałku do piątku zazwyczaj pracujemy i nie mamy zbyt dużo czasu by odpocząć. Szansą na relaks i naładowanie baterii, jest dla nas zawsze weekend. Jak jednak go sobie zorganizować, by w pełni wykorzystać czas?

Spacer po winnicy

weekend świętokrzyskieMaksymalne wykorzystanie czasu wiąże się z tym, że wszystko musimy z góry dokładnie zaplanować. Wybrać miejsce, które nas interesuje i tam udać się celem uzyskania świetnych wrażeń. Możemy więc wybrać na weekend świętokrzyskie. Co jednak jest tam aż tak interesującego? Przede wszystkim przepiękne winnice. W Polsce jest mnóstwo miejsc, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia. Winnice znamy głównie z filmów i książek, raczej nie myślimy o tych polskich, lecz zagranicznych. Jednak jak się okazuje, możemy poczuć się jak w słonecznej Hiszpanii, czy też Francji. Weekend w takiej winnicy to świetne przeżycie. Po pierwsze już samo otoczenie, wydaje nam się bardzo nietypowe i przenoszące nas w zupełnie inny świat. Możemy oderwać się na chwilę od tego, co zazwyczaj widzimy w Polsce. Poznać jej malowniczą część, do której czasem nam tak trudno dotrzeć, bo nie spodziewamy się ujrzeć tutaj takich rzeczy. Podczas takiego weekendu możemy nie tylko spacerować po cudownym miejscu, ale i kosztować naszych polskich win. Być może któreś z nich wybitnie przypadnie nam do gustu i będzie na stałe gościć na naszym stole? Zapoznamy się również z tym, jak wygląda cała produkcja takich win. Być może sam proces nas zaskoczy i zobaczymy jak wiele czasu musi upłynąć, byśmy mogli napić się wybornego wina.

Polskie winnice przenoszą człowieka w zupełnie inny świat. Otwierają przed nami ścieżki, których dotąd nie znaliśmy. Pokazują, że Polska jest naprawdę piękna i może nam zaoferować dużo więcej, niż moglibyśmy się spodziewać.