Przejdź do treści

Holowanie samochodu zamówiłem z ubezpieczenie

Każdego ranka zawożę syna do szkoły swoim samochodem. Potem jadę prosto do pracy a żona odbiera go ze szkoły swoim autem. Samochód żony jest nowy, więc o jego działanie możemy być zawsze spokojni. Moje auto ma trochę więcej niż dekadę i właśnie ostatnio zafundowało mi ogromną niespodziankę. Pewnego ranka po prostu nie odpaliło.

Nie obyło się bez holowania do warsztatu

holowanie poznańKiedy mój samochód odmówił posłuszeństwa to szybko wziąłem auto żony i zawiozłem dziecko do szkoły. Potem wróciłem do domu i mogłem na spokojnie zająć się próbą uruchomienia mojego samochodu. Moje działania nie przyniosły jednak efektu, więc wezwałem pomoc drogową oferującą holowanie Poznań to miasto, w którym nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem lawety na już. Zresztą ja ją po prostu zamówiłem w ramach swojego ubezpieczenia, do którego mam wykupiony dodatkowy pakiet assistance. Kierowca lawety nawet nie próbował uruchamiać mojego samochodu. Spytał jedynie do którego warsztatu ma odholować moje piękne auto. Podałem mu adres warsztatu, w którym zawsze naprawiamy swoje samochody i poprosiłem o dostarczenie auta właśnie tam. Na szczęście w warsztacie szybko uporali się z naprawą mojego samochodu i już po kilku godzinach znowu działał bez zarzutów. Za holowanie nie zapłaciłem ani złotówki, bo pomoc drogowa rozliczyła się z moim ubezpieczycielem całkowicie bezgotówkowo. Wykupienie dodatkowego pakietu assistance okazało się bardzo opłacalne.

Po tej jednorazowej sytuacji wszystko wróciło do normy. Mój samochód odpala bez żadnych problemów. Przy okazji tej niespodziewanej przygody przekonałem się, że holowanie można zamówić bardzo sprawnie a laweta po samochód przyjeżdża błyskawicznie. Dobrze jest być przezornym i wykupić sobie taką możliwość holowania w ramach ubezpieczenia swojego samochodu.