Przejdź do treści

Hydrant z długim wężem

  • przez

 

Kwestia związana z bezpieczeństwem przeciwpożarowym jest bardzo ważna we wszystkich budynkach użyteczności publicznej. Co zrobić, jeśli pomieszczenia są duże i nie opłaca nam się inwestować w gaśnice? Jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy zainwestować w hydrant. przepustowość wody w hydrancie jest na tyle duża, że można bezproblemowo ugasić za jego pomocą duże powierzchnie, które płoną.

Hydrant w dużych pomieszczeniach

hydrant z wężemJeśli w pomieszczeniu nie ma gromadzonych paliw, do gaszenia można wykorzystać wodę. Hydrant z wężem jest najlepszym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń, gdyż jest duża przepustowość wody oraz zasięg działania. Taki hydrant oczywiście wymaga zrobienia instalacji wodnej, ale jest to dość szybkie. Za to ciśnienie, jakie jest wytwarzane w hydrancie jest tak duże, że nie ma problemu z gaszeniem pożarów. Taki hydrant ma jeszcze inną zaletę. Bardzo łatwo jest go użyć i osoba gasząca jest zawsze bezpieczna. Hydrant może mieć bardzo długi wąż, dlatego łatwo jest się z nim poruszać. Aby go użyć wystarczy odkręcić zawór. Zazwyczaj hydrant ma takie ciśnienie, że musi go utrzymywać tylko jedna osoba. Doskonale nadaje się do miejsc, w których ogień mógłby się szybko rozprzestrzenić. Mogą to być na przykład sale teatralne z kotarami oraz materiałowymi siedzeniami. Hydrant w tym przypadku to naprawdę najlepsze z możliwych rozwiązań.

Hydranty projektowane są przez inżynierów, którzy zajmują się hydrauliką. Plusem posiadania takiego hydrantu jest również fakt, że w przypadku pożaru Straż Pożarna będzie miała miejsce, do którego może się podłączyć, aby ugasić budynek. Wiadomo, że jeśli pomożemy w taki sposób fachowcom, będziemy mieli pewność, że nasz pożar zostanie odpowiednio ugaszony, w sposób jak najszybszy oraz efektywny.