Przejdź do treści

Idealny strój kobiecy

Przed osobami, które uprawiają jazdę konną, odczuwa się nutę zazdrości i zachwytu. Jazda konna jest dyscypliną sportu, którą mogą uprawiać także kobiety. Jaki strój przeznaczony jest dla kobiet chcących uprawiać tą dyscyplinę sportu? Czym różni się strój kobiecy, od męskiego? Jakie elementy wchodzą w skład kobiecego stroju?

Frak dla kobiet

luksusowy frak jeździecki damskiBardzo ważnym elementem w jeździectwie jest odpowiednio dobrany strój. Odgrywa on na obserwatorach nie mniejsze wrażenie, niż sama jazda konna. Ta dyscyplina sportu jest dedykowana nie tylko mężczyzną, ale i kobietom. Idealny luksusowy frak jeździecki damski idealnie nada się przy okazji każdych zawodów sportowych. Frak musi idealnie przylegać do sylwetki zawodniczki.  Wyróżnia się dwa rodzaje fraków jeździeckich damskich. Pierwszy z nich to frak ujeżdżeniowy damski zwany marynarką jeździecką. Powinien mieć czarny, granatowy lub inny ciemny kolor. Nie wolno stosować fraków w paski, natomiast dopuszczalne jest stosowanie kontrastowych lamówek. Drugi rodzaj to frak damski stosowany do skoków przez przeszkody. Stosuje się tutaj fraki krótkie, wygodniejsze ze względu na większą dynamikę tego sportu. Jest siedem dopuszczalnych kolorów, mianowicie czarny , czerwony oraz zielony. Ponad to występują kolory granatowy, niebieski, szary i brązowy. Przy wyborze odpowiedniego fraku, warto zwrócić uwagę na to aby w składzie materialu fraku jeździeckiego była lycra lub elastyna. Wpływa to na to, że frak jest bardziej elastyczny i nie krępuje ruchów. W dzisiejszych czasach fraki do jazdy konnej mają zamek błyskawiczny, który jest ukryty pod guzikami, co pozwala frakowi nie odkształcać się na piersiach. Producenci stosują różnorodne udogodnienia dla zawodniczek np podszywają fraki siateczką, aby były bardziej przewiewne i dopasowywały się do sylwetki. Ważnym elementem stroju są również buty do jazdy konnej, które dzieli się na oficerki damskie, oficerki uniwersalne, jak i oficerki jeździeckie na miare.

Jak widzimy jeździectwo konne jest ciekawą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Pozwala uciec od codzienności zarówno kobietom, jak i mężczyzną. Dodatkowo pozwala zadbać o swoją kondycję. Warto pamiętać , aby strój do jazdy konnej byl odpowiednio dobrany do naszej sylwetki i spełniał wszystkie wymogi.