Przejdź do treści

Izolacja pianką Śląsk dobrym sposobem na ocieplenie pomieszczeń

Budując nowy dom lub remontując jakiś pokój od podstaw stawiamy na ocieplanie pomieszczeń. Jak mamy już zbudowany szkielet domu i pomieszczenia gotowe są do zakładania płyt gipsowych to zazwyczaj przed tym ocieplamy ściany, co ma zapewnić odpowiednią izolacje i podobnie dzieje się jak remontujemy pokój od podstaw. Możemy wykorzystywać różne materiały w tym celu, ale ostatnio hitem jest pianka izolacyjna.

Pianka izolacyjna skutecznym i tanim sposobem na ocieplenie

izolacja pianką ŚląskOstatnio mój mąż remontował pokój od podstaw. Co to znaczy od podstaw? To znaczy, że zrywał płyty gipsowe, by zobaczyć co tam jest w środku. Czy belki drewniane tworzące szkielet pokoju są w porządku, czy są całe oraz przy okazji sprawdzał instalacje elektryczną. Na szczęście zarówno belki jak i instalacja elektryczna ma się dobrze. Jednakże pokój wcale nie był ocieplony. A więc mąż postanowił teraz to naprawić. W tym celu zakupił specjalną piankę izolacyjną, która oprócz izolacji zapewnia ciepło. Z resztą już sama izolacja nie pozwoli na przedostawanie się powietrza z zewnątrz do środka. Izolacja pianką Śląsk jest teraz dość popularnym i tanim sposobem w tej kwestii. Taką piankę można kupić w każdym sklepie budowlanym. Taką piankę można kupić na metry kwadratowe, więc w łatwy sposób można wyliczyć ile będzie nam jej potrzebnej. Jest jeszcze taka pianka izolacyjna w spreju. Płynna zawartość pojemnika poprzez odpowiednie ciśnienie wydalane jest na zewnątrz, przypomina to użycie dezodorantu, tylko końcówka wyposażona jest w taką długą słomkę by celnej trafić w dany obszar. Po uwolnieniu płynu na zewnątrz płyn zamienia się w piankę, która świetnie izoluje. Na pewno ją widzieliście chociażby przy wymianie okien.

Zakup i użycie pianki izolacyjnej może być proste. Na rynku jest ich dość dużo. Wybór jest dość spory. Mamy pianki w stałej, jak i płynnej postaci. Jednakże bez względu na postać i sposób użycia każda z nich zapewnia odpowiednio dobrą izolację, co może wpłynąć na poprawę ocieplenia pomieszczenia. W budownictwie jest powszechnie wykorzystywana.