Przejdź do treści

Jak chronić się przed ptakami?

  • przez

W miastach i na wsiach żyje mnóstwo ptaków, jednakże to gołębie są tymi, nastręczającymi największych problemów. Wszak na miejsca rozrodu często wybierają balkony, a nawet parapety mieszkań, jak również niszczą je swoimi odchodami.

Skuteczne zabezpieczenie przeciw ptactwu

dobre zabezpieczenia przeciw ptakomWielu ludzi, do szewskiej pasji, doprowadza obecność ptactwa na balkonach lub oknach, toteż starają sie one zaradzić problemowi na wiele różnych sposobów. Niemniej jednak, w takim przypadku, warto zwrócić się do fachowców, gdyż to oni potrafią dobrać najbardziej optymalne rozwiązania tak dla domów, jak i mieszkań. Tym najprostszym, ale i najskuteczniejszym są wytrzymałe siatki, przez które nie przedostanie się choćby wróbel. Ich cena, jak i montaż są zdecydowanie najniższe, a że są wykonane z bardzo trwałych tworzyw sztucznych, nie są im straszne ekstremalne warunki atmosferyczne. Warto również zauważyć iż dobre zabezpieczenia przeciw ptakom można instalować samemu, gdyż wymaga to jedynie użycia wiertarki i kołków rozporowych, jednakże jeśli nie mamy na to czasu, bez trudu znajdziemy, trudniących się tym ekspertów. Gdy natomiast chodzi o inne niż siatki zabezpieczenia, to znajdziemy tu również odstraszacze elektroniczne. Są to najczęściej urządzenia emitujące drażniącą ptaki częstotliwość lub imitujące odgłosy ich naturalnych wrogów, jak na przykład kruki czy gawrony. Natomiast są one wybierane znacznie rzadziej, gdyż koszt ich zakupu jest zdecydowanie większy.

To, na jakie zabezpieczenia przeciw ptactwu się zdecydujemy jest kwestią zasobności portfela oraz indywidualnej oceny sytuacji. Niemniej jednak, każde z nich jest skuteczne, więc jeśli i nas drażnią gołębie, a właściwie to, że zanieczyszczają nasze balkony i parapety, to mamy, przynajmniej, dwa rozwiązania.