Przejdź do treści

Jak dbać o zdrowie – zestawy yerba mate i rowery elektryczne

Z racji tego, że dzisiaj naprawdę wielu ludzi decyduje się zadbać odpowiednio o swoje zdrowie, pojawia się co raz więcej na to sposobów. Każdy z nas może wybrać coś odpowiedniego dla siebie, głównie ze względu na to według jakich zasad żyjemy oraz biorąc pod uwagę to w jakim stanie jest nasz organizm.

Rowery elektryczne – alternatywa dla rowerów tradycyjnych

rower elektryczny z koszykiemJeśli chcemy zacząć dbać o swoje zdrowie na pewno musimy zmienić coś w swoim codziennym stylu bycia. Zmiany będą dotyczyły zarówno naszego sposobu odżywiania, jak również tego jak spędzamy czas wolny. Oczywiście jest już dla każdego oczywiste jak duży wpływ na kształtowanie naszego zdrowia ma aktywność fizyczna. Udowodniono to, poprzez zmiany w piramidzie żywienie, której podstawą jest właśnie aktywność fizyczna. Zaczynając uprawiać sport, bądź kiedy postanawiamy wykonywać jakiegoś rodzaju ćwiczenie, na pewno powinniśmy skonsultować się z lekarze. Badania krwi i ciśnienia będą w tym przypadku bardzo ważne. Na ich podstawie będziemy mogli wybrać aktywność fizyczną, dla nas najbardziej odpowiednią. W niektórych przypadkach może okazać się, że nie możemy się nadmiernie wysilać, ale ruch jest jak najbardziej wskazany, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Wtedy dobrym pomysłem dla nas będzie rower elektryczny. Nie zwalnia on nas całkowicie od wysiłku, jedynie wspomaga naszą pracę. Bez względu na to który poziom pracy silnika wybierzemy, i tak musimy nadać pięćdziesiąt procent mocy za pomocą naszych nóg.

Zestawy yerba mate – zastosowanie i właściwości mate

naczynka do yerba matePo wdrożeniu aktywności fizycznej w odpowiednim dla nas natężeniu, musimy się zabrać za zdrowe odżywianie. Trzeba jednak zawsze pamiętać o zdrowym rozsądku. Żywność ekologiczna i propozycje sklepów ze zdrową żywnością są bardzo drogie, a czasem nawet nie przynoszą żadnych korzyści. Dokonując zatem zmian w naszym jadłospisie powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza, a nie kierować się wiadomościami i poradami z reklam. Tak na przykład miód manuka, który możemy kupić z łatwością w sklepie internetowym, jest wszędzie reklamowany jako produkt o niezwykłych właściwościach leczniczych. Rzeczywiście posiada on składniki, które pełnią funkcję antybakteryjną. Jednak poza tym, nie różni się niczym od zwykłego miodu, a jego cena jest trzykrotnie większa. Miód posiada szerokie właściwości:

  • podnosi ogólną odporność organizmu
  • reguluje ciśnienie krwi
  • leczy wrzody żołądka
  • przyspiesza gojenie się ran
  • działa uspokajająco i nasennie

A wybierając odpowiedni rodzaj miodu możemy zadziałać na nasz organizm leczniczo. Miód spadziowy z drzew iglastych pełni funkcję antybakteryjne przy chorobach układy oddechowego, a kosztuje o połowę mniej niż miód manuka. Swój wybór warto zatem dobrze przemyśleć. Modne ostatnio staje się również picie yerba mate. Można kupić nawet specjalne zestawy do yerba mate. Składają się oczywiście z proszku do sporządzania naparu i specyficznego pojemnika z drzewa tykwy w rurką. Yerba mate ma wiele właściwości leczniczych, jednak również nie można zaufać im w stu procentach. Główną zasadą dbania o odżywianie jest racjonalizm. Zarówno w spożywaniu jak i w kupowaniu. Należy oczywiście odpowiednio kontrolować spożywanie yerba mate, głównie ze względu na substancje aktywne, jakie w sobie zawiera, podobne do herbaty i kawy zresztą, a mowa tutaj przede wszystkim o kofeinie i teobrominie. Jeżeli będziemy pić zbyt dużo tego naparu, możemy się uzależnić. Spożywanie ogólnie gorących płynów zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienie nowotworu górnych części układu pokarmowego. W przypadku yerba mate ryzyko jest jeszcze większe, głównie przez to, że jest pita w formie gorącej przez rurkę.

Biustonosz do karmienia jako specjalna forma dbania o zdrowie

wygodne biustonoszePrzychodzą również w naszym życiu momenty szczególne. Takim bez wątpienia jest dla kobiet ciąża. Wtedy musimy skrupulatnie wybierać jedzenie, a aktywność fizyczna jest możliwa, jednak w specjalnej formie i w małym natężeniu. Dbanie o swoje zdrowie podczas ciąży i po porodzie ma zupełnie inne oblicze. Podczas ciąży ważna jest bielizna ciążowa, która zapewni odpowiedni podtrzymanie dla brzucha, ale również zabezpieczy nasza skórę przed rozstępami. Szczególnie po urodzeniu dziecka przyda nam się również biustonosz do karmienia. Zadba on o zminimalizowanie występowania zapaleń piersi i ułatwi nam funkcjonowanie. Na pewno podczas ciąży musimy zrezygnować z takich napojów jak yerba mate. A jeśli chodzi o miód, jego spożywanie nie jest zakazane, jednak nie należy przesadzać z jego ilością i zadbać o jego spasteryzowanie.

 


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Ymt24.pl – sklep internetowy oferujący naczynka do yerba mate i miód manuka
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport
  • Sklepebike.pl – sklep online sprzedający rowery elektryczne focus

Podsumowanie

Kupno roweru elektrycznego może wziąć pod uwagę każdy z nas. Nawet jeśli nie ma przeciwwskazań do uprawiania przez nas sporu, może on okazać się pomocny. Dzięki rowerowi elektrycznego będziemy mogli organizować dłuższe wycieczki rowerowe niż dotychczas.