Przejdź do treści

Jak przebudować stary dom?

  • przez

 

Kiedy odziedziczyłem dom po babci, niezbyt wiedziałem co mam z nim zrobić. Na co dzień mieszkałem w mieście, a on był ulokowany na wsi. Jednak gdy zostałem zwolniony z pracy, postanowiłem zająć się starym domostwem. Chciałem zmienić swoje życie i przeprowadzić się na wieś. W tym celu potrzebowałem pomocy specjalisty, by przygotował mi projekt przebudowy domu po babci.

Projekty przebudowy wiekowych domów

przebudowa starego domu projektDziedzicząc dom po babci, byłem nieźle zaskoczony. Nie spodziewałem się, że otrzymam od niej tak piękny dar. Początkowo nie wiedziałem co z nim zrobić, jednak gdy moje życie zawodowe przestało się układać, zdecydowałem wyremontować babcine domostwo. Na koncie miałem sporo oszczędności, wobec czego obiektem mojego zainteresowania stało się biuro architektoniczne, które podjęłoby się tak odważnego zadania, jakim miała być przebudowa starego domu projekt, na który liczyłem, zakładał zmianę ilości pomieszczeń i lepsze ich rozlokowanie. Chciałem, by budynek był znacznie bardziej nowoczesny i przystosowany do obecnych czasów. W babcinym domu było dużo małych pomieszczeń, a ja jestem fanem dużych, otwartych przestrzeni. Kiedy poszukałem odpowiedniego biura architektonicznego, szybko nawiązałem z nim kontakt. Trochę mi się bowiem spieszyło. Byłem bardzo zadowolony, kiedy okazało się, że nadajemy z architektem na tych samych falach. Czułem się przez niego dobrze rozumiany, co ułatwiało nam współpracę.

Kiedy tylko odebrałem od architekta ostateczny projekt przebudowy domu odziedziczonego po mojej babci, byłem bardzo zadowolony. Projekt zakładał bowiem wszystko to, na czym najbardziej mi zależało. W domu miały być duże, otwarte przestrzenie oraz nowoczesne umeblowanie. Nie mogłem się doczekać, kiedy zacznę wcielać te radykalne zmiany w życie!