Przejdź do treści

Jak sprawdzić szczelność głowicy?

  • przez

Często zdarza się, że w głowicy silnika występują minimalne pęknięcia, które są nie widoczne gołym okiem. Tego typu usterki mogą spowodować przedostawanie się płynu chłodniczego do oleju znajdującego się w silniku lub do całej komory spalania. Co może być przyczyną nieprawidłowej pracy silnika lub jego podzespołów. 

Szczelna głowica – gwarancja udanej pracy silnika 

sprawdzenie szczelności głowicy w KrakowieOd kilkunastu lat prowadzę dobrze prosperujący serwis mechaniki samochodowej. Udało mi się zdobyć duża grupę stałych klientów i w dalszym ciągu na bieżąco staram się pozyskiwać nowych. Każdemu klientowi, który przyjedzie do mojego warsztatu z jakimkolwiek problemem związanym z prawidłową pracą jednostki napędowej powtarzam jak ważne jest okresowe sprawdzenie szczelności głowicy W Krakowie jestem jedną z osób, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Koszt przeprowadzenia kontroli szczelności nie jest duży w porównaniu do kosztów, które możemy ponieść jeśli głowica nie będzie szczelna. Proces sprawdzania szczelności głowicy przeprowadzany jest w specjalnej wannie w kąpieli wodnej w temperaturze około 80°C. Jest to idealna temperatura ponieważ w tych warunkach metal z którego zbudowana jest głowica rozszerza się. Wszystkie kanały chłodzące są uszczelniane a następnie wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem, które wydostaje się po przez wcześniej wspomniane mikropęknięcia. Metoda ta pomaga zlokalizować wszystkie pęknięcia znajdujące się w głowicy a następnie je uszczelnić lub podjąć decyzję o podjęciu innych kroków naprawczych.

Tak więc jeśli nasz silnik nie pracuje poprawnie warto sprawdzić szczelność głowicy nie jest to kosztowne przedsięwzięcie a może nas uchronić przed poważniejszymi naprawami naszego samochodu. W każdym dużym mieście jest zakład zajmujący się tego typu usługami tak wiec każdy kierowca jest w stanie przeprowadzić takie przegląd.