Przejdź do treści

Jak wybrać DJ na wesele?

Dobra zabawa na weselu jest bardzo ważna. Żadne wesele nie może się odbyć bez odpowiedniej muzyki. To jaka oprawa muzyczna będzie towarzyszyła młodym, zależy od wielu czynników.

Czy ślub w plenerze jest możliwy w Polsce?

ślub w plenerzeAby wesele mogło się odbyć potrzebny jest ślub. Pierwszą decyzją jaka należy podjąć jest to, czy ślub ma być kościelny czy cywilny. Czasem pary decydują się na niekonwencjonalny ślub w plenerze. W przypadku ślubu kościelnego organizacja tej uroczystości poza kościołem jest trudna i tylko możliwa w wyjątkowych sytuacjach. Prawo Kanoniczne nakazuje, że ceremonia zaślubin musi się odbyć na poświęconej ziemi,a więc w kościele. Jeśli chodzi o ślub cywilny to jest o wiele łatwiej, szczególnie, że od 2015 roku obowiązują przepisy, które ułatwiają organizację ślubu w plenerze. Ślub taki może odbyć się w dowolnym miejscu, oczywiście jeśli uzyska się zgodę właściciela terenu. Przepisy, które dotyczą takich ślubów ograniczają miejsce do wymogów, aby spełniały kwestie bezpieczeństwa gości. Podczas takiej ceremonii musi znaleźć się miejsce dla młodych w postaci krzeseł oraz stołu. Również nie może zabraknąć godła. Dobrze jeśli zadba się o zadaszenie takiego miejsca ze względu na zmienne warunki atmosferyczne panujące w Polsce. Nie należy również zapominać o swoich gościach i zapewnić im miejsca siedzące na uroczystość.

Organizacja wesela w plenerze w Poznaniu

organizacja wesela w plenerzeOprócz ślubu w plenerze można również urządzić wesele w plenerze. Poznańska firma, w swojej ofercie oprócz organizacji standardowych wesel w domach weselnych, czy na salach bankietowych organizuje także wesela w plenerze. Najczęściej taka zabawa odbywa się w wynajętych namiotach. Pierwsza z opcji wyprawienia wesela w namiocie, to organizacja zabawy przy restauracji. Wtedy nie ma problemu z wyżywieniem, obsługą czy toaletami. Gorzej jeśli teren na którym się organizuje takie wesele jest pusty. Wtedy należy zapewnić katering, obsługę. Również nie należy zapominać o toaletach, ich ilość jest uzależniona od liczby gości. Bardzo często firmy wynajmujące namioty, oferują również całe zaplecze wyposażenia:

  • stoły,
  • bar
  • krzesła,
  • obrusy,
  • dekoracje.

Taka opcha jest oczywiście lepsza, ponieważ nie ma się na głowie poszukiwania stołów i krzeseł na uroczystość.

Co gra DJ na wesele w Krakowie?

wodzirej na weseluNa każdym weselu oprócz jadła potrzebna jest muzyka. Można wynająć zespół, lub zainwestować w DJ na wesele. W Krakowie istnieje bardzo duża liczba muzyków oferująca swoje usługi na wesel. Przed podjęciem decyzji bardzo ważne jest zapoznanie się z opiniami, a także repertuarem danego muzyka. Zespoły na wesele mogą wykonywać covery, własne utwory, a także muzykę innych wykonawców i znane przeboje weselne. DJ na wesele w Krakowie, ale i w innych miastach oferuje muzykę wszelaką. Na swoich dyskach mają i klasyki i najnowsze kawałki. Muzyka puszczana przez DJ dopasowywana jest do wieku osób bawiących się na parkiecie. DJ, gdy widzi, że goście są już zmęczeni robi przerwę na odpoczynek, po czym znowu wraca do puszczania muzyki.

Na weselu ważny jest wodzirej

dj na weseleAby zabawa była udana ważną częścią jej jest wodzirej. Osoba ta prowadzi całą zabawę. Sprawia, ze każdy się dobrze bawi. Poza tym taka osoba zapewnia konkursy, dzięki którym zabawa jest jeszcze lepsza. Wielu wodzirejów zapewnia zabawę dzieciom, dzięki czemu rodzice mają trochę czasu dla siebie. Dobry wodzirej sprawi, że każda osoba na weselu będzie się dobrze bawiła. Bardzo często funkcję wodzireja pełni DJ lub zespół grający na weselu.


Więcej o muzyce na weselu można znaleźć na:


Podsumowanie

Podczas wesela w plenerze, podobnie jak w przypadku standardowego wesela muzyka jest sprawą istotną. To jaka muzyka będzie towarzyszyła gościom i Parze Młodej na weselu zależy od upodobań a także od wieku gości na zabawie.