Przejdź do treści

Jak wybrać odpowiedniego fotografa do sesji ślubnej

Oprócz obrączek na palcach, drugą najlepszą pamiątką jest album ze zdjęciami, do którego wracamy ilekroć przychodzi kolejna rocznica ślubu. Aby nasze wspomnienia pozostały na długo ważne jest aby do sesji ślubnej wybrać dobrego fotografa.

O czym nie może zapomnieć dobry fotograf?

Fotograf ślubny robiący zdjęcieOkazja do uwiecznienia tego wyjątkowego dnia zdarza się tylko raz, więc nie ma tutaj mowy o pomyłkach. Zanim wybierzesz fotografa upewnij się czy ma on:

 • zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych
 • profesjonalny sprzęt, urządzenia i akcesoria fotograficzne
 • zapasowy sprzęt w razie gdyby podstawowy zawiódł
 • odpowiedni strój
 • wystarczające doświadczenie

Nie tylko talent świadczy o tym czy fotograf jest dobry czy nie. Drogi sprzęt również nie uczyni kogoś dobrym fotografem. Przede wszystkim musi on potrafić uchwycić piękno, dostrzec odpowiednie chwile warte uwiecznienia być artystą z pasją podchodzącym do swojego zawodu. Dlatego przed decyzją o współpracy koniecznie przejrzyj portfolio danego fotografa zanim zdecydujesz się skorzystać z usług.

Dobry fotograf – co oferuje Bydgoszcz

Fotografia ślubnaBydgoszcz należy do jednych z miast gdzie Młode Pary chętnie decydują się na sesje ślubną. Starówka, okolice opery, parki, miejski Park Kultury i Wypoczynku to bogata oferta miejsc na magiczną sesję plenerową. W mieście tym, również nie brakuje fotografów którzy proponują uwiecznienie takich elementów ślubu jak:

 • przygotowania Państwa Młodych do ślubu
 • błogosławieństwo rodziców
 • ceremonia zaślubin
 • przyjęcie weselne
 • plenerowa sesja poślubna w dowolnym dniu

Jest to jeden z typowych pakietów które oferuje miasto Bydgoszcz. Ceny najczęściej zależą od ilości wykonywanych zdjęć i późniejszej ich formy przekazu.

Fotografia ślubna – gdzie zrobić sesje plenerową we Wrocławiu

Zdjęcie ślubne pary młodejJednym z najbardziej urokliwych miast Polski jest zdecydowanie Wrocław, łączący w sobie zabytki jak i nowoczesną sztukę architektoniczną jak np. słynny Sky Tower. Każdą sesję ślubną oczywiście należy rozpocząć od serca miasta. Decydując się więc na robienie zdjęć na tle Wrocławia nie możesz ominąć miejsc takich jak:

Rynek – Pięknie się on prezentuje nie tylko nocą ale także w dzień. Zabytkowe kamienice, wąskie uliczki starówki oraz nowoczesna szklana fontanna dają idealne tło dla sesji ślubnej.
Park Śródmiejski – Oprócz niezwykłych uroków jakie oferuje nam natura w parku tym znajdziemy również romantyczną karuzelę, cieszącą się uznaniem wielu Młodych Par oraz szereg placy zabaw.
Ostrów Tumski – Jest to zdecydowanie najpopularniejsze i najbardziej banalne miejsce sesji ślubnych, jednak jego wyjątkowość może być przedstawiona na różne sposoby, dlatego większość par wciąż do niego wraca.
Mosty Wrocławia – To miasto słynie z dużej ilości mostów, a dokładnie ponad 100, niezwykle oświetlonych, mogących być magiczną, wieczorną scenerią zdjęć plenerowych.
Ogród przy Ossolineum – Barokowy klimat tego miejsca, świetnie będzie odpowiadał parom lubujących się w tej epoce. Jest tutaj mnóstwo pomników, ławek, fontann.
Ogród Japoński
Niepowtarzalny klimat kraju Japonii. Bogactwo mostków i pomników przyrody, jest to idealnie miejsce dla osób decydujących się na wesele z motywem przewodnim: kwiatem wiśni.
Zoo i Oceanarium – Nietypowym miejscem, aczkolwiek na pewno interesującym będzie wybór tego miejsca na sesje ślubną. Wrocław oferuje największe w Polsce oceanarium oraz park zoologiczny. Z pewnością zdjęcia na tle ryb, stworzeń morskich i dzikich zwierząt będą jedną z najoryginalniejszych sesji zdjęciowych.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

 • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
 • Sacalobra – witryna internetowa fotografa ślubnego z Wrocławia
 • Fotom – strona internetowa bydgoskiego fotografa ślubnego

Podsumowanie:

Dobry fotograf to niezbędnik każdej udanej sesji ślubnej. Bez niego szczegóły tego wyjątkowego dnia, po paru latach poszłyby w niepamięć. Jednak, aby zdjęcia były udane nie wystarczy tylko mieć profesjonalnego fotografa, klimat tworzy także niezwykła sceneria i oczywiście Wy i Wasza wyobraźnia.