Przejdź do treści

Jak zareklamować soczewki air optix aqua?

soczewki

Kiedy sprzedajemy jakieś towary z całą pewnością zależy nam na tym, aby je jak najlepiej zareklamować. Kluczowe znaczenie będzie miała przyjęta kampania reklamowa, jednak na to mogą pozwolić sobie duże koncerny, gdyż tego rodzaju reklama jest bardzo kosztowna. Na jakie jeszcze inne metody reklamy możemy się zdecydować?

Air optix aqua – trudny do zareklamowania asortyment

soczewkiOczywiście istnieją produkty, do których ułożenie reklamy czy też hasła reklamowego jest bardzo łatwe. Można korzystać z powszechnie panujących trendów albo wyznaczyć nową jakość. Zdecydowanie nieskomplikowane pod względem reklamy będą wszelkie produkty żywnościowe. Można jednak zaobserwować tendencję zwiększającej się stale ilości reklam leków i suplementów diety. Pomysły na reklamę tego rodzaju produktów jednak nie są zbyt kreatywne i przedstawiają zazwyczaj podobne treści. Jak zatem zabrać się za reklamowanie szkieł kontaktowych, skoro ich popularność nie jest wbrew pozorom aż tak duża? Przede wszystkim reklamując jakikolwiek produkt należy skupić się na jego zaletach. Jednak to nie zawsze może wystarczyć. Nowoczesne sposoby na reklamę zakładają, że nie należy w największym stopniu skupiać się na zaletach, a jedynie na jednej zalecie, która odróżnia nasz produkt od pozostałych. Dlatego właśnie tak ważny jest profesjonalnie przeprowadzony wywiad konkurencji. Następnym etapem będą badania rynkowe i konsumenckie. Będziemy musieli przeprowadzić badania ankietowe, które pozwolą na wyciągnięcie wniosków, która z cech produktu najbardziej przekonuje na plus naszych potencjalnych klientów. Następnie będziemy musieli jedynie zadecydować jaką formę przekazu reklamy wybierzemy. Będzie to uzależnione od naszych oczekiwań i od tego kto stanowi naszą grupę docelową. Soczewki kontaktowe są dzisiaj dostępne w naprawdę wielu rozwiązaniach. Możemy kupić:

  • soczewki korekcyjne,
  • soczewki lecznicze,
  • soczewki kosmetyczne.

Biorąc za przykład soczewki freshlook dimensions, czyli soczewki kolorowe, z całą pewnością nie będą to soczewki kierowane ku klientom w podeszłym wieku, jako grupę docelową obierzemy dla siebie młodzież i tak ułożymy swoja reklamę. Natomiast już soczewki air optix aqua będą miały szersze przeznaczenie. Są to soczewki nowej generacji, które zapewniają oku dobre dotlenienie. Warto w tym przypadku pokazać, ze są to soczewki dla każdego. Na tym oprzemy swoja kampanię reklamową.

Sklepy internetowe – najlepsze miejsce do sprzedaży soczewek

sklepNajlepszym miejsce do sprzedawania soczewek kontaktowych okazuje się być internet. Dlatego właśnie najszerszy wybór pośród producentów i rodzajów szkieł kontaktowych mamy w sklepach internetowych. Oczywiście na stronach, na których sprzedajemy nasze soczewki kontaktowe z całą pewnością również możemy umieszczać specjalne reklamy, opierające się na zachęcaniu do zakupu większej ilości lub przekonujące o przyszłej promocji, co zachęci klienta do powrotu. Sklepy internetowe działają bardzo często właśnie na takiej zasadzie. Warto skorzystać z profesjonalnych portali, które umożliwiają odpłatne utworzenie sklepu internetowego. Przykładem w tym przypadku mogą być sklepy magento. Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie sklepu internetowego, jak najbardziej musimy postawić na reklamę naszych produktów w internecie. To w nim nasi potencjalni klienci będą szukać najlepszych dla siebie soczewek i warto, żeby to właśnie na nasz sklep natrafili.

Kasetony reklamowe – dodatkowa forma reklamy

kaseton reklamowyZarówno kiedy prowadzimy stacjonarny sklep z soczewkami, jak i kiedy prowadzimy internetową sprzedaż, warto zainwestować w kasetony reklamowe. W każdym sklepie internetowym musimy posiadać magazyn, a i niekiedy klienci mają możliwość osobistego odbioru. Często również sklep internetowy to tylko rozwinięcie działalności i prowadzimy dwa rodzaje sprzedaży. Kasetony podświetlane dobrego producenta z całą pewnością przyciągną wzrok potencjalnego klienta, ale przede wszystkim poinformują go o naszym istnieniu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w dobie dzisiejszej konkurencji. Warto postawić na elementy wyróżniające. Może się okazać, że to właśnie ta forma reklamy wpłynęła na decyzję naszego nowego klienta.


Tekst powstał w oparciu o:


Krótkie podsumowanie:

Soczewki kontaktowe są z całą pewnością towarem niełatwym do zareklamowania. Jednak należy pamiętać o tym, że jest wiele sposobów na skuteczną reklamę, z których warto skorzystać.