Przejdź do treści

Jaką bramę garażową kupic?

 

Decydując się na zakup bramy do garażu często mamy tendencję do wybierania jej na podstawie tego, która z bram jest najwygodniejsza w obsłudze. Tymczasem do większości modeli można dziś za niedużą sumę dokupić automatykę dlatego też podczas wyboru nowej bramy warto skupić się na innych aspektach.

Rodzaje bram garażowych

nowoczesne bramy garażoweDuży wybór wśród bram garażowych oraz zalety jakie posiadają sprawia, że często wybieramy taką bramę, którą najłatwiej i najszybciej będzie nam się otwierało. Jednak kierowanie się wygodą jest tutaj trochę bez sensu ponieważ pod uwagę powinniśmy wziąć zupełnie inne kwestie. Bardzo ważna jest na przykład wielkość podjazdu, ilość miejsca jaką zajmuje brama po jej zamontowaniu, czy chociażby kwestia ocieplanego garażu. Nowoczesne bramy garażowe posiadają opcję zamontowania napędu, często już w sklepie możemy zakupić bramę wraz z napędem dlatego wygoda jej otwierania czy też zamykania powinna stanowić kwestię drugorzędną. Jeżeli posiadamy spory podjazd, bramy rozwierane, czy płytowe będą całkowicie wystraczającą opcją. Z kolei jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca przed garażem, który na przykład wychodzi wprost na ulicę, wówczas najlepszym wyborem będą bramy rolowane lub te segmentowe. Segmentową warto wybrać wówczas, gdy planujemy mieć garaż ogrzewany ponieważ ma ona świetne właściwości izolujące.

Jak widać wybór odpowiedniej bramy powinien być podyktowany zupełnie innymi aspektami aniżeli wygodna. Wszystkie nowoczesne bramy otwiera się w bardzo prosty i łatwy sposób nawet manualnie. Warto jednak pomyśleć o automatyce, która jeszcze bardziej zwiększy nasz komfort korzystania z bramy. Nie tylko tej garażowej, ale również wjazdowej. Dokupując automatykę do obu bram zwiększamy swoje bezpieczeństwo, a nie tylko wygodę.