Przejdź do treści

Jaki materac wybrać

 

Kupując łóżko do sypialni, myślimy przede wszystkim o tym, czy będzie ono pasować do wystroju naszego mieszkania. Zapominamy, jak dużo czasu spędzamy w łóżku. To miejsce, w którym mamy się relaksować i odpoczywać po ciężkim dniu.

Piankowy czy sprężynowy?

materac piankowy wysokoelastycznyAktualnie producenci materaców do łóżek oferują te produkty wykonywane z bardzo różnych materiałów. Różnią się one od siebie nie tylko ceną i wytrzymałością, ale także tym, jak się na nim leży. Najważniejsze jest to, żeby był on dostosowany do naszego ciała. Nie może być ani zbyt miękki, ani też zbyt twardy. Ponadto warto zwrócić uwagę na jego elastyczność. Jeżeli chcemy zakupić materac do łóżka dwuosobowego, nie może on być podatny na dotyk. Chcemy przecież uniknąć sytuacji, gdy jedna osoba kładzie się na łóżko, budząc drugą. Wszystkie poszukiwane zalety ma z pewnością materac piankowy wysokoelastyczny. Jest wygodny i odporny na wgniecenia. Ewentualną zmianę kształtu dostrzeżemy dopiero po długim czasie intensywnego użytkowania. Jeżeli w ogóle takie odgniecenia się pojawią. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany materac zapewnia nam nie tylko komfortowy sen, ale wpływa na całe nasze życie. Wygodny materac to zdrowy sen, który zapewnia regenerację organizmu. To także kręgosłup ułożony we właściwej pozycji. A co za tym idzie, brak dokuczliwego bólu pleców. Wiadomo, że jeżeli jesteśmy wyspani, jesteśmy bardziej odporni na stres, a także łatwiej jest nam chronić się przed infekcjami. Zatem warto poświęcić trochę więcej czasu, żeby wybrać ten właściwy materac.

Wybierając materac do swojego łóżka, zwróćmy uwagę na to, z czego jest on wykonany. Jeżeli mamy taką możliwość, połóżmy się na nim, żeby sprawdzić, czy jest on dostosowany do naszego ciała i czy będzie nam na nim wygodnie spać.