Przejdź do treści

Jakie problemy leczy trycholog?

Pora jesienna sprzyja licznym przeziębieniom i infekcjom, ale także negatywnie wpływa na nasze włosy. Około trzydzieści pięć procent kobiet skarży się na problemy z włosami w okresie jesienno zimowym. Najczęściej chodzi o ich nadmierne wypadanie i przesuszenie. 

Kiedy się udać do trychologa?   

lekarz trychologOgrzewanie centralne, noszenie czapek w zimie, sprzyja nasilaniu się problemów z włosami i skórą głowy. Bywa, że możemy sobie sami pomoc modyfikując nieco nasz dotychczasowy jadłospis i regularnie uprawiać jakiś sport, aby właściwie dotlenić całe ciało. Jednak nie każdemu takie sposoby pomogą, bo jego problem jest dużo poważniejszy. Wtedy może pomóc lekarz trycholog, który dokładnie zbada włosy i skórę głowy mini kamerą z funkcją wielokrotnego powiększenia, przez co z bliska oglądnie problem. Jednym z najczęstszych powodów, z jakimi pacjenci udają się do trychologa, jest nadmierne wypadanie włosów i uciążliwy łupież suchy, lub mokry. Oba problemy są widoczne niemalże gołym okiem na naszej fryzurze, dlatego są to stany wywołujące u nas zakłopotanie. Po badaniu stanu skóry głowy i struktury włosów, lekarz przeprowadzi z nami wywiad mający na celu ustalenie w jaki sposób się żywimy i jaki prowadzimy tryb życia. Mogłoby się wydawać, że stres nie ma nic wspólnego z włosami, a jednak to nieprawda, bo długotrwały stres może prowadzić do łysienia plackowatego i pojawienia się łupieżu. W sytuacji wystąpienia takich objawów, należy się niezwłocznie zgłosić do lekarza, gdyż może to być poważny problem.

Wizyta w gabinecie trychologa jest płatna i możemy z niej skorzystać w każdym momencie, jednak nie warto czekać zbyt długo, bo może się okazać, że nasz problem jest na tyle poważny, że żadne metody nam już nie pomogą. Badanie trychologiczne jest bezbolesne i szybkie.