Przejdź do treści

Jakie urządzenie do czyszczenia dywanów?

Dywan to element, którego nie może zabraknąć niemal w każdym domu. Pełni on dwie znaczące funkcje – dekoracyjną i użytkową. Chodzenie po miękkiej powierzchni zapewnia komfort, a dodatkowo nie niszczymy posadzki przy codziennym użytkowaniu. Dywan, w zależności od wzoru jaki wybierzemy, nadaje również pomieszczeniom charakteru. Jednak każdy kto choć raz miał w swoim domu dywan wie jak trudny jest on w utrzymaniu czystości. 

Czym czyścić dywan – przegląd urządzeń 

urządzenia do prania dywanówNiektóre z zabrudzeń na dywanie bez najmniejszego problemu wyczyścimy odkurzaczem. Jednak urządzenie to nie poradzi sobie ze wszystkim. Czasami koniecznością i procesem, który będzie w stanie uchronić dywan przed wyrzuceniem na śmietnik jest pranie. Jakie urządzenia do prania dywanów są wykorzystywane w tym procesie? Przywykliśmy do tego, że odkurzacze mają za zadanie jedynie wciągać nagromadzony na powierzchni dywanów kurz i śmieci. Jednak oprócz takich urządzeń możemy spotkać się również z urządzeniami parowymi. Nowoczesna technologia podsuwa nam rozwiązania, które pomogą uporać się z największymi zabrudzeniami. I wcale nie jesteśmy skazania na oddawanie dywanów do pralni chemicznej. Odkurzacze parowe wyposażone są w pojemniki i filtry, które pochłaniają wszelkiego rodzaju roztocza oraz pyły, przez co nie tylko mamy czysty dywan, ale również powietrze w naszym domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z kolei do większych zabrudzeń polecane są urządzenia ekstrakcyjne, których zadaniem jest pranie, odświeżanie i czyszczenie. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko do dywanów, ale również różnego rodzaju tapicerek. 

Urządzenia ekstrakcyjne pomagają pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych plam. W ich przypadku dodatkowo wykorzystywane są dedykowane detergenty. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie zarówno świeżych, jak i starych plam.