Przejdź do treści

Jakie zabiegi możesz wykonać w salonie kosmetycznym?

Każda z nas dla przyjemności lubi wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie wykonują szereg zabiegów pielęgnacyjnych naszej twarzy, ciała, dłoni i paznokci. Nie wszystkie jednak nazwy proponowanych usług są nam znane, dlatego poniżej znajdziecie opis poszczególnych zabiegów jakie możemy wykonać u kosmetyczki.

Kosmetyka upiększająca twarzy – makijaż temperamenty i microblading

Wykonywanie makijażu oczuWe wszystkich salonach kosmetycznych możemy teraz wykonać makijaż permanentny. Polega on na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do warstw naskórka, za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł tzw, kartidży. Najczęściej zabieg ten dotyczy brwi, powiek i ust. W przypadku microbladingu – bo tak profesjonalnie nazywa się permanentny makijaż brwi, uzyskuje się trwały kolor i kształt, a także uzupełnia brakujące włoski, a nawet całkowicie je odtworza. W przypadku zabiegu powiek, wykonuje się kreski optycznie powiększające oczy i wzmacniające oprawę oka, natomiast usta mogą nabrać intensywniejszego koloru lub podkreślić kontur. Bez obaw, zabiegi te są wykonywane z miejscowym znieczuleniem. Oprócz makijażu permanentnego, możemy również doczepić rzęsy lub je zagęścić. Sztuczne włoski za pomocą specjalnego kleju doczepiane są do naszych naturalnych rzęs.

 

Pielęgnacja paznokci – manicure i pedicure

Manicure w salonie kosmetycznymJednym z bardziej trwałych sposobów malowania paznokci jest manicure i pedicure hybrydowy. Lakier nakładany na paznokcie został zastąpiony emalią hybrydową, a następnie utrwalony za pomocą lampy z światłem UV. Zabieg trwa około godziny. Kolejnym bardziej ciekawym sposobem malowania paznokci jest manicure i pedicure biologiczny, polegający na zmiękczeniu skórek za pomocą płyny zmiękczającego a następnie ich odsunięciu, po czym w płytkę wmasowuje sie mocno nawilżającą oliwkę, poleruje się ją nadając w ten sposób lustrzany blask.

 

Zabiegi na twarz w medycynie estetycznej

Zabiegi kosmetyczne twarzyMedycyna estetyczna to szereg zabiegów mających na celu upiększenie ciała i twarzy. Do najpopularniejszych należy wstrzykiwanie wypełniaczy i botoksu. Powiększają one usta, podnoszą policzki i powieki, naciągają skórę w celu likwidacji zmarszczek. Słynne są również liftingi i zabiegi laserowe. Do nietypowych należy natomiast tzw. wampirzy lifting. Polega on na wstrzyknięciu pacjentce jej osocza bogatopłytkowego w celu wypełnienia zmarszczek i regeneracji skóry. W skrócie zabieg polega na pobraniu krwi, następnie jej odwirowaniu w celu uzyskania osocza, a następnie jego wstrzyknięciu. Zabiegi dotyczą głównie ujędrnienia lub liftingu twarzy, mające na celu jej odmłodzenie. Stosuje się do tego różne substancje, urządzenia, a nawet fale radiowe. Zabiegi polegają na wkłuwaniu za pomocą igieł różnych substancji (między innymi nawet dwutlenku węgla rozszerzającego naczynia krwionośne), wygładzaniu zmarszczek laserowo, stosowaniu różnego rodzaju pilingów, zabiegów temperaturowych z wykorzystaniem fal radiowych, prądu o częstotliwości radiowej mających na celu poprawę ukrwienia twarzy. Zabiegi na ciało Są to głównie zabiegi wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe. Pośród zabiegów wyszczuplających możemy wyróżnić dwa podstawowe, jeden polega na zamrażaniu komórek tłuszczu a drugi to liposukcja za pomocą ultradźwięków lub lasera. Ujędrnić oraz pozbycie się cellulitu możemy za pomocą aparatury wykorzystującej fale akustyczne, promieniowanie, prąd o częstotliwości radiowej oraz różnego rodzaju masaże. Dodatkowo do zabiegów ciała należy również usuwanie tatuaży, zamykanie naczyń popękanych i trwale uszkodzonych, komputerowe badanie skóry, wyrównywanie przebarwień, usuwanie blizn oraz masaże.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Digitalnet – strona internetowa firmy oferującej łóżka nefrytowe
  • Kobieta.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i urodzie kobiet
  • Makijaz-permanentny.eu – strona internetowa firmy z Warszawy wykonującej makijaż permanentny

Podsumowanie tematu

Obecnie we wszystkich salonach w Warszawie jak i w tych mniejszych miastach, możemy spotkać się z szeroką propozycją zabiegów bardziej i mniej znanych. Niektóre wymagają specjalnej aparatury, a inne wyspecjalizowanej ręki kosmetyczki, najważniejsze jest jednak to, że wszystkie dają pożądany efekt.

Dodaj komentarz