Przejdź do treści

Jakiego środka transportu użyć podczas przeprowadzki do Anglii?

Wielu Polaków decyduje się na to, aby ułożyć sobie życie za granicą. Wśród najczęstszych miejsc stałego pobytu jest wciąż Anglia. Ludzie chętnie jeżdżą tam za chlebem. Jak się jednak na stałe przeprowadzić, aby zrobić to szybko i sprawnie?

Przeprowadzka do Anglii – na co zwrócić uwagę?

organizacja przeprowadzkiKażdemu zależy na tym, aby przeprowadzka przebiegła jak najsprawniej. O ile w sytuacji przeprowadzania się do innego mieszkania w tym samym mieście nie ma większego problemu, o tyle transport rzeczy za granicę jest już dość kłopotliwy. Na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Poza tym ważne, aby załatwić wszystkie potrzebne dokumenty, które się da, już w Polsce. Trzeba domknąć sprawy w kraju, a dopiero wówczas można udać się za granicę na stałe. Podczas przeprowadzki trzeba pamiętać o tym, aby dobrze zapakować rzeczy. Dotyczy to zarówno mebli, jak i drobniejszych przedmiotów. Należy szczególnie ostrożnie obchodzić się z rzeczami delikatnymi, takimi jak szklana czy ceramiczna zastawa. Trzeba przemyśleć kwestię środka transportu. Czy będzie to własny samochód, czy może usługi przeprowadzkowe? Na pewno będzie to zależeć od ilości sprzętu, jaki się ze sobą zabiera.

Jaki środek transportu będzie najlepszy?

bus do przewozu osóbPolacy często wynajmują jedynie mieszkania za granicą. Przynajmniej na początku swojej angielskiej kariery, nie kupują jeszcze domów. Niektórzy mają wręcz nadzieję wrócić jeszcze do Polski. Chcą tylko czasowo pobyć w Anglii i zarobić na przyszłe życie, już w Polsce. W takim wypadku często nie ma potrzeby transportu mebli czy innych wielkogabarytowych rzeczy. Wystarczy kilka toreb z rzeczami i już koniec przeprowadzki. W zależności od tego, co się ze sobą zabiera możliwe będą środki transportu jak:

  • transport od firmy przeprowadzkowej
  • własny samochód
  • busy do Anglii
  • samolot

Oczywiście, samolot jest wyjściem tylko wtedy, kiedy właściwie przyjechało się do Polski załatwić wszystkie formalności, a większość rzeczy ma się już na miejscu. Można też zorganizować się w ten sposób, że po prostu potrzebne rzeczy będą podróżować z firmą przeprowadzkową jej samochodem, natomiast ludzie przeprowadzający się polecą na miejsce samolotem i tam poczekają na swój dobytek. Jeżeli ma się mało rzeczy, to dogodnym wyjściem będą też busy do Anglii. Nimi będzie można przewieźć kilka potrzebnych toreb z rzeczami i raczej nikt nie będzie robił z tego problemu. Kierowca zapewni transport do potrzebnego miasta, a czasami nawet i pod same drzwi nowego mieszkania. Nie trzeba się będzie wówczas tułać taksówkami. Własny samochód to także wygodne rozwiązanie, również w przypadku mniejszej ilości rzeczy. Auto z pewnością przyda się do podróżowania za granicą, a więc i tak trzeba je przewieźć. Można więc udać się w podróż do nowego mieszkania po prostu osobówką. Jeżeli jednak nie ma w niej dużo miejsca, to trzeba znacznie ograniczyć bagaż.

Parking przy lotnisku Balice, rzeczy do nowego mieszkania i przewóz osób

parking przy lotniskuKiedy chce się podróżować osobno, nie biorąc ze sobą dobytku, można przemieścić się samolotem. Jest to przydatne także wtedy, kiedy trzeba coś po prostu szybko załatwić i jeszcze wrócić do Polski. Wówczas na pewno przyda się tani parking na lotnisku Balice. Będzie można zostawić bezpiecznie samochód, a później szybko wrócić do domu. Nie zapłaci się dużo, a ma się tę wygodę, aby dotrzeć szybko do celu. Można też po prostu poprosić kogoś, aby podwiózł pod lotnisko, a później zabrał samochód. Niemniej jednak, jeżeli nie jedzie wielu pasażerów, to można tym sposobem przewieźć więcej bagaży niż busem. Istnieje jeszcze możliwość pożyczenia samochodu ciężarowego od znajomego, jeżeli ktoś takiego ma. Można go po prostu poprosić o przewóz. Wówczas na pewno będzie taniej niż podczas korzystania z profesjonalnych usług przeprowadzkowych.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • GB-Trans – witryna internetowa firmy obsługującej przeprowadzki do Anglii
  • Parking-darko.pl – strona internetowa prezentująca tani parking w Balicach

Podsumowanie

Zależnie od tego, ile zabiera się ze sobą rzeczy, taki środek transportu może być potrzebny. Samolot to raczej wyjście wyłącznie dla podróży z najpotrzebniejszymi rzeczami. Mogą się natomiast dobrze sprawdzić busy, jeżeli zabiera się trochę dobytku, ale nie stanowi on dużego obciążenia. Wszystko zależ od tego, ile trzeba ze sobą zabrać rzeczy. Jeśli na miejscu są wszystkie potrzebne meble, a dodatkowo można dobytek stopniowo zabierać podczas kolejnych pobytów w Polsce, transport ich będzie dużo łatwiejszy.