Przejdź do treści

Klimatyzacja do biura rachunkowego

Biuro rachunkowe jest miejscem komfortowym, a jakby nie było obecnie na komfort pomieszczeń w największej mierze przekłada się jego klimatyzacja, a co zatem idzie elementem obowiązkowym jest system klimatyzacji pomieszczeń, który ma wpływ na komfort pracy jak i na komfort klientów odwiedzających biuro.

Biuro rachunkowe – tania rachunkowość, pełna księgowość, czyli specyfika

Program do księgowościBiura rachunkowe są coraz popularniejsze w Polsce fakt ten wynika w dużej mierze z tego, że ich oferta jest tak skomponowana, że mogą z nich korzystać zarówno osoby prywatne jak i firmy. W ofercie takiego biura rachunkowego można znaleźć takie usługi jak:

  • Sporządzanie list płac, rachunków do umowy
  • Wyliczanie miesięcznych składek ZUS,
  • Przygotowywanie PIT
  • Kontrola dokumentów pod względem formalno rachunkowym
  • Bieżąca ewidencja operacji gospodarczych
  • Prowadzenie księgi

Operacji prowadzonych przez biuro rachunkowości jest zdecydowanie więcej, jednak to jakie konkretnie działania będzie ono podejmować zależy o tego w jakim zakresie podejmiemy współpracę. Może ona przebiegać na następujących płaszczyznach: prowadzenie księgowości pełnej, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, obsługa kadry i płac, prowadzenie ksiąg handlowych. Dodatkowo biura świadczą też takie usługi jak rozliczenia PIT czy doradztwo finansowe. Co za tym idzie zwykle mają one wielu klientów, co wymaga by w biurze panowały jak najbardziej komfortowe warunki.

Klimatyzowane pomieszczenia – montaż klimatyzacji

Klimatyzacja biurowaCeny klimatyzatorów ostatnio zdecydowanie spadły, co sprawia, że praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie by w pomieszczeniach biurowych je montować, dodatkowo jeśli mowa o klimatyzatorach typu split, które zarówno mogą chłodzić pomieszczenie jak i je ogrzewać a także filtrować powietrze się w nim znajdujące to jest to bardzo korzystne i praktyczne rozwiązanie. Jeśli chodzi o montaż takiego rozwiązania to w pierwszej kolejności trzeba wyznaczyć miejsce na wewnętrzną i zewnętrzną jednostkę. Gdy znajdzie się już odpowiednie miejsce to następnie na ścianie montuje się stelaż na którym montowane będzie urządzenie, a w ścianie wierci się otwór. Następnie zabezpiecza się otwór, podłącza instalacje chłodniczą i wreszcie montuje się samą jednostkę. Końcową fazę stanowi przeprowadzenie testów, podłączenie przyłączy elektrycznych i napełnienie instalacji chłodziwem. Co za tym idzie wykonanie całej instalacji nie jest zbyt skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu, a korzyści płynące z montażu są spore.

Sprawnie działająca klimatyzacja – serwis chłodniczy

zamontowana wentylacjaDecydując montaż biurze klimatyzacji, należy pamiętać o tym, że co jakiś czas niezbędne jest skorzystanie z usług serwisanta, który zajmie się konserwacją i co ważne czyszczeniem instalacji, bo należy mieć na uwadze to, że w systemach wentylacyjnych rozwijają się grzyby, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie domowników. A nie zwykle często zapomina się o tym fakcie i kwestią serwisowania interesujemy się dopiero w momencie, gdy zacznie się dziać coś niepokojącego lub gdy system przestanie działać. Warto pamiętać o tym, że regularny serwis układu klimatyzacyjnego nie tylko ma korzystny wpływ na zdrowie pracowników i klientów przebywających w pomieszczeniach, ale także na dłuższa metę okazuje się rozwiązaniem korzystniejszym czyli tańszym w porównaniu z koniecznością wymienienie całego systemu z powodu jakichś zaniedbań. Klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych to w dzisiejszych czasach praktycznie absolutna konieczność, ponieważ systemy te nie tylko wpływają na komfort w biurze, ale także i znaczącą wpływają na efektywność pracy, ponieważ w pomieszczeniach w których są optymalne warunki pracownikom łatwiej utrzymać skupienie, a to jest niezwykle ważne w tej branży.

Źródła informacji związanych z tematem:


  • Klima Connect – strona internetowa prezentująca ofertę serwisu chłodniczego z Warszawy
  • Muratorplus.pl – serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budowlanym
  • ERPmobile – strona internetowa przedstawiająca internetowy program księgowy

Podsumowanie tematu

Jednak pomimo wielu zalet tego systemu nie można zapominać o tym, że potrzebuje on regularnego serwisu by mógł spełniać swoje zadanie i działać jak należy. Ważne jest także i to by był to odpowiedni serwisant, którego usługi stoją na odpowiednio wysokim poziomie

Dodaj komentarz