Przejdź do treści

Kontrola ruchu na serwerze hostingowym

  • przez

 

Hosting to rodzaj usługi, która polega na udostepnieniu miejsca i narzędzi do prowadzenia strony www. Z usług hostingowych korzysta większość osób, która prowadzi swoją własną stronę www, jeśli nie posiadają własnego serwera. Aby czuć się dobrze w takiej usłudze potrzebne są tam odpowiednie narzędzia do zarządzania zawartością i monitorowania ruchu.

Monitorowanie usługi hostingowej jest bardzo przydatne

monitoring usług hostingowychGdy tylko umieścimy nasz serwis internetowy w sieci, to chcemy od razu mieć podgląd na to, jak ruch się w nim odbywa. Bez odpowiednich narzędzi monitorujących będziemy pozbawieni tak ważnych informacji. W końcu samo umieszczenie strony internetowej w sieci nic nam nie mówi. Gdyby to była jakaś prosta strona informacyjna, to takie dane mogły by być dla nas zbędne. Jeśli jednak jest to duży serwis, albo jakiś sklep internetowy, to raczej chcielibyśmy mieć wiedzę w zakresie tego, jaki ruch się na nim odbywa. Stały monitoring usług hostingowych zapewnią nam oczywiście odpowiednie aplikacje sieciowe związane z naszą usługą. Wielu usługodawców udostępnia takie narzędzia wraz z hostingiem za darmo, inni natomiast każą sobie za to płacić. Monitoring pokaże nam jak wygląda typowe przeglądanie naszego serwera, ile ma wejść i jakie jego części cieszą się największym zainteresowaniem. W przypadku sklepu chcemy wiedzieć ile osób przegląda dany produkt, oraz ile osób go kupuje, ponieważ wtedy mamy sygnał, że nasza cena jest dobra lub zła.

Oczywiście narzędzia do monitoringu nie są niezbędne, ale ich umiejętne wykorzystanie przynosi spore efekty, dla osób aktywnie prowadzących stronę internetową. Wiele osób większość swojego czasu spędza analizując wykresy i liczbę wejść i wyciągając z tego tytułu odpowiednie wnioski, na podstawie których następnie modernizuje swój serwis internetowy.