Kosz na prezent – pomysły i sposoby

Istnieje wiele okazji na które ciężko jest dobrać odpowiedni oraz pasujący prezent. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy bądź oferty sklepów przygotowujących zestawy prezentowe, umieszczone w wiklinowych koszach bądź eleganckich pudełkach.

Kosz prezentowy – czym wypełnić jego wnętrze?

kosze prezentoweBardzo często jednak ceny takich podarunków są bardzo wysokie. Oprócz kosztów zawartości i samego kosza, firmy czy sklepy muszą doliczyć sobie odpowiednią prowizję. Oprócz tego czasami trudno jest znaleźć kosz prezentowy z pasującym nam wnętrzem – szczególnie jeśli zależy nam na konkretnych markach czy produktach, a także połączeniu na przykład słodyczy oraz owoców. Dlatego też niektórzy decydują się, aby wykonać kosze prezentowe samodzielnie. Jest to świetne rozwiązanie, o ile ktoś posiada odrobinę czasu oraz ma w sobie nieco kreatywności. Wybór słodyczy, które są najczęściej podstawą każdego kosza prezentowego jest tak naprawdę dowolny – warto jednak postawić na sprawdzone marki oraz dość uniwersalne produkty. Unikniemy wtedy błędnych wyborów (nie każdy lubi na przykład czekoladki z alkoholem) i w ten sposób tak przygotowany kosz prezentowy z pewnością trafi w gust każdego obdarowanego. Świetnym dodatkiem do takiego kosza są między innymi owoce (choć warto przy ich wyborze kierować się przede wszystkim ich świeżością, tak aby świetnie się prezentowały) oraz kwiaty. Mogą to być zarówno kwiaty doniczkowe, jak również mały bukiet kwiatów ciętych.

Do ozdobienia kosza prezentowego można wykorzystać elementy, które można zakupić w sklepach papierniczych bądź kwiaciarniach. Mogą to być więc kolorowe wstążki, gotowe elementy zaczepiane na klipsach oraz jednokolorowa bądź wzorzysta folia. Prezent taki jest świetny na każdą okazję – zarówno dla najbliższych, jak i na przykład jako prezent w ramach podziękowania.